“Zrost” – Robert Małecki. Czwarta część serii z Bernardem Grossem
Robert Małecki: "Zrost"

“Zrost” – Robert Małecki. Czwarta część serii z Bernardem Grossem

Zrost to czwarta część serii kryminałów z Bernardem Grossem. Robert Małecki kazał naprawdę długo na nią czekać!

Śledztwo z historią w tle

W jeziorze niedaleko Chełmży odnaleziono ciało starszego mężczyzny. Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo, a może jednak morderstwo? Bernard Gross, wspierany przez aspirantkę sztabową Monikę Skalską, angażuje się w rozwikłanie sprawy, która z biegiem czasu ujawnia powiązania z tragicznymi wydarzeniami historycznymi.

Zrost – czwarta część serii Bernardem Grossem

Zrost Roberta Małeckiego to wyjątkowa pozycja w polskiej literaturze kryminalnej, która zasługuje na szczególną uwagę miłośników gatunku. Jest to czwarta część serii z komisarzem Bernardem Grossem, na którą Autor kazał czekać niezwykle długo! 

Robert Małecki ma niebywałe umiejętności tworzenia atmosfery pełnej napięcia i niepewności, które rosną z każdym kolejnym rozdziałem tej książki. Autor wzbogaca śledztwo kryminalne retrospekcjami oraz analizą ludzkich emocji i dramatów. To uatrakcyjnia fabułę, nadaje jej głębi i pozwala spojrzeć na opisaną historię wielowymiarowo.

Zrost – doskonały kryminał Roberta Małeckiego

Zrost to powieść o bólu, samotności i niezabliźnionych ranach. Robert Małecki porusza trudne tematy, nie unikając ciężaru emocjonalnego, który one niosą. Jednocześnie książkę czyta się szybko, a historia wciąga od pierwszych stron.

Styl pisania Autora jest wyjątkowy: umiejętnie balansuje pomiędzy ciężarem fabuły a lekkością narracji, co sprawia, że książka jest zarówno poruszająca, jak i przyjemna w odbiorze. Doskonale buduje napięcie i tworzy mroczną atmosferę, która idealnie komponuje się z zimowym klimatem Chełmży. Robert Małecki z precyzją oddaje realia polskiego miasteczka, a opisy natury i pogody są tak sugestywne, że można się poczuć, jakby było się na miejscu zdarzeń.

Zrost – czyli: kiedy kolejny Gross?

Zrost – jako czwarta część serii z Grossem – utrzymuje naprawdę wysoki wysoki poziom, charakterystyczny dla twórczości Roberta Małeckiego. To kryminał, który zadowoli zarówno miłośników gatunku, jak i tych czytelników, którzy szukają w literaturze czegoś więcej. Zdecydowanie ląduje na półce z książkami, które “polecam jak nie wiem co!”. 

Na koniec – to pytanie musi paść: kiedy kolejny Gross? 


Wydawca: Wydawnictwo Literackie – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 25.10.2023.


Robert Małecki – seria z komisarzem Grossem – kolejność:

  1. Skaza
  2. Wada
  3. Zadra

Recenzje kryminałów, które mogą Cię zainteresować:

“Szóstka” – Przemysław Kowalewski. Recenzja kryminału retro

“Ostra” – Marek Krajewski. Recenzja “drugiego debiutu” Autora

“Skowyt” – Maciej Kaźmierczak. Druga część serii z Robertem Foksem

“Nie oskarżysz mnie” – Diana Brzezińska. Finałowy tom serii z Gabrielą Sawicką

Dodaj komentarz