Lisa Gray: “We mgle”. Pierwsza część serii thrillerów z Jessicą Shaw
Lisa Gray: "We mgle"

Lisa Gray: “We mgle”. Pierwsza część serii thrillerów z Jessicą Shaw

We mgle to thriller stanowiący pierwszą część serii z Jessicą Shaw. Jest to jednocześnie debiut Lisy Gray. I nie jest to dobry thriller “jak na debiut”. To jest po prostu dobry thriller.

Zaginiona trzylatka

Jessica Shaw jest prywatnym detektywem, specjalizuje się w poszukiwaniu zaginionych osób. Pewnego dnia otrzymuje anonimowego maila. Na zdjęciu trzylatki, zaginionej 25 lat wcześniej, rozpoznaje samą siebie. 

Tymczasem w Los Angeles dochodzi do brutalnego zabójstwa młodej studentki. Sprawę prowadzi detektyw Pryce.

Ten sam policjant może okazać się kluczem do rozwiązania zagadki tożsamości Jessici.

We mgle – thriller także dla początkujących

Lisa Gray miała bardzo ciekawy pomysł na intrygę przedstawioną w thrillerze We mgle. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych, chociaż na pierwszy plan wysuwa się teraźniejszość. Autorka przedstawia ją z perspektywy różnych bohaterów. To umożliwia szerokie spojrzenie na śledztwo, ale także poznanie wszystkich bohaterów, również tych, którzy już nie żyją.

Akcja powieści We mgle toczy się dynamicznie. Lisa Gray nie spowalnia jej opisami. Mamy także spoko zwrotów akcji, ale thriller nie jest nimi przeładowany. Pomimo wielu wątków w śledztwie oraz sporej liczby bohaterów, Autorka nie pozwala się pogubić. W książce nie spotkamy także brutalnych scen, więc We mgle będzie dobrym wyborem dla kogoś, kto chce rozpocząć przygodę z thrillerami,

We mgle – dynamicznie i bez emocji

We mgle to thriller, który w całości opiera się na prowadzonym śledztwie. To z jednej strony dobrze, bo książka jest konkretna, akcja dynamiczna. Lisa Gray myli tropy, podsuwa wielu podejrzanych, więc We mgle czyta się z nieustającym zainteresowaniem.

Z drugiej strony brakowało mi w konstrukcji Jessici pokazania emocji bohaterki. Znalazła się w wyjątkowej sytuacji, a wszystko, co robi, to dąży do odkrycia prawdy. Jej emocje możemy odkryć tylko poprzez działanie. To jednak nie zakłóciło mi odbioru powieści.

Początek nowej serii thrillerów

Samo zakończenie thrillera We mgle wg mnie nie było przewidywalne. Autorka skutecznie wyprowadza czytelnika w pole – zresztą podobnie jak swoich bohaterów 🙂 

Lisa Gray miała dobry pomysł na danie sobie wielu możliwości stworzenia kolejnych części cyklu. Jessica jest detektywem w ciągłej podróży. Dopiero w kolejnej części dowiem się, dokąd trafi bohaterka. Bo mam na nią oczywiście dużą ochotę 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Słowne – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: thriller

Premiera: 29.04.2020.

Seria z Jessicą Shaw:

  1. We mgle
  2. Ukryte
  3. Bez powrotu

Może Cię zainteresować:

Wrzesień 2021 – najlepsze książki. Trendy serwisu Lubimyczytać.pl

Książkowa lista przebojów notowanie #34 – najlepsze książki w Polsce i USA

Emma Haughton: “Mrok”. Prawdziwie mroźny thriller

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

Ten post ma 2 komentarzy

    1. mrs-book

      warto! Liczę na informację zwrotną po lekturze 🙂 pozdrawiam!

Dodaj komentarz