“Nie oskarżysz mnie” – Diana Brzezińska. Finałowy tom serii z Gabrielą Sawicką
Diana Brzezińska: "Nie oskarżysz mnie"

“Nie oskarżysz mnie” – Diana Brzezińska. Finałowy tom serii z Gabrielą Sawicką

Nie oskarżysz mnie Diany Brzezińskiej to finałowy tom serii kryminałów z Gabrielą Sawicką. Ostatnia część to mieszanka wciągającego kryminału i intensywnego dramatu, który testuje granice sprawiedliwości i moralności.

Niepokojące odkrycie

W Trzeszczynie odkryto zbiorową mogiłę. Wszystkie ofiary to mężczyźni w wieku 30-50 lat, trudno jednak odkryć przyczynę śmierci. Sprawę prowadzi prokurator Gabriela Sawicka wspierana przez komisarza Michalskiego. 

Równocześnie Sawicka zmaga się z osobistymi problemami, gdyż prokurator Englert wciąż usiłuje ją pogrążyć. To stawia ją w trudnej sytuacji zarówno zawodowej, jak i prywatnej.

Nie oskarżysz mnie – połączenie dwóch świetnych wątków

Nie oskarżysz mnie to ostatni tom serii o prokurator Gabrieli Sawickiej. Diana Brzezińska oddaje w ręce czytelników mieszankę wciągającego kryminału oraz dramatu osobistego głównej bohaterki. 

Śledząc intrygę kryminalną czytelnik będzie z każdą stroną coraz bardziej zaangażowany i zaintrygowany tym, jak sprawa się rozwiąże. Śledztwo prowadzone przez Sawicką i Michalskiego wymaga przemyślania i analizy wielu aspektów. Autorka umiejętnie buduje napięcie, stopniowo ujawniając kolejne elementy układanki.

Nie oskarżysz mnie – kim jest Gabriela Sawicka?

Kluczowym elementem, który spaja całą serię Diany Brzezińskiej jest wątek związany bezpośrednio z główną bohaterką. Sawicka, jako prokurator, jest postacią, która musi nieustannie balansować między wymogami swojej zawodowej roli a osobistymi konfliktami i wyzwaniami. Przez sześć tomów możemy obserwować, jak jej postać ewoluowała oraz być świadkami decyzji prowadzących do nieprzewidywalnych konsekwencji. 

I choć niektóre z wątków mogą wydawać się mniej realistyczne, to jednak mają one pozytywny wpływ na fabułę – narracja staje się dzięki temu bardziej dynamiczna i angażująca. 

Nie oskarżysz mnie – finał serii z Gabrielą Sawicka

Przez sześć tomów obserwujemy Sawicką jako prokuratora, który stawia czoła nie tylko sprawom kryminalnym, ale także swoim wewnętrznym konfliktom i dylematom. W ostatnim tomie Autorka skupia się na podkreśleniu tych cech, które definiują postać: jej determinację, odwagę, ale także słabości i moralne rozterki.

Nie oskarżysz mnie to efektowne zakończenie serii z Gabrielą Sawicką. Diana Brzezińska udowadnia swój talent w tworzeniu wciągających intryg, budowaniu napięcia i kreowaniu złożonych postaci. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Otwarte – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 8.11..2023.

Cykl z prokurator Gabrielą Sawicką – kolejność

  1. Nie dopniesz swego
  2. Nie odpuszczę
  3. Nie wygrasz ze mną
  4. Nie odkryjesz prawdy
  5. Nie oszukasz mnie
  6. Nie oskarżysz mnie

Recenzje kryminałów, które mogą Cię zainteresować:

“Spirala” – Igor Brejdygant. Uwaga – wkręca! Recenzja

“Nigdy już nie uciekniesz” – Cyryl Sone. Trzeci tom serii z prokuratorem Kroonem

“Milczenie” – Marek Stelar. Trzecia część serii kryminałów z aspirantem Przeworskim

“Dolina straconych złudzeń” – Anna Górna. Druga część serii z Piotrem Sauerem

Dodaj komentarz