Pani G. o książkach – kiedy odpoczywać trzeba szybko

Na początku było tak, że kochałam literaturę. To poskutkowało decyzją o studiach polonistycznych. A studia polonistyczne poskutkowały tym, że przez dwa lata odpoczywałam od książek. Jakichkolwiek.

Po dwóch latach własnej ciemnoty oraz umysłowego upadku narodziłam się na nowo. Bo oto w moim życiu przyszedł czas na książki, które wybierałam JA SAMA. Nie program nauczania w szkole czy wymagania na studiach. JA SAMA. 

Szczęśliwy czas odrodzenia trwał dobrych kilka lat aż tu nagle pojawiło się dziecko. A potem kolejne. Czasy jeszcze szczęśliwsze, ale Zarząd w domu się zmienił 🙂 Nasza filozofia życiowa ze slowlife zmieniła się na slowlife w biegu. Odpoczywać też trzeba szybko.

A ja jedynie z dwiema rękami, dwiema nogami i jedną głową szukałam przestrzeni dla siebie. Najlepiej tak, żeby się przy tym nie przemęczać, bo umówmy się, ale kuchnia to nie ta przestrzeń, o którą mi chodziło. 

Dlatego każdego dnia swoje wolne chwile przeznaczam, żeby czytać. A czytam, żeby odpoczywać. Wsiąkam w świat książek, “uczestniczę” w śledztwach, ucieczkach, morderstwach, miłościach, przyjaźniach. To najlepszy sposób, żeby odizolować się na chwilę od tak przyziemnych kwestii, jak: “nie lubię pomidorów”, “mamamamama”, i  “nie wiesz, gdzie są moje klucze?”

Na tym blogu nie przeczytacie o książkach uznanych przez mądre głowy za ambitne czy wysokiego lotu. Takich przeczytałam już całe stosy i czas odpocząć. Teraz czytam książki, które bawią. Thrillery, które trzymają w napięciu. Thrillery dla kobiet. Kryminały polskie, skandynawskie, amerykańskie. Książki obyczajowe, czasami romanse. I właśnie o takich książkach znajdziecie tu informacje – takich, przy których odpoczywanie jest efektywne 🙂

Czytam też swoim dzieciom: 5-letniemu Antosiowi i 2-letniemu Tomeczkowi. Kupuję im sporo książek, dlatego chętnie podzielę się tymi, które najlepiej się sprawdziły.

Znajdziecie tu również: rankingi najlepszych książek w Polsce i USA.

Rozgość się!

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Justyna

    Jakbym czytała o sobie!

Dodaj komentarz