“Włoska robota” – Marek Stelar. Recenzja zimowej komedii kryminalnej
Marek Stelar: "Włoska robota"

“Włoska robota” – Marek Stelar. Recenzja zimowej komedii kryminalnej

Marka Stelara miałam okazję poznać dzięki lekturze jego fantastycznych kryminałów. Włoska robota to komedia kryminalna, w której Autor udowodnił, że świetnie radzi sobie także w tym gatunku.

Nieoczekiwana wygrana

Rodzina Wilkońskich wygrywa  w radiowym konkursie wyjazd do włoskiego kurortu narciarskiego. Wyjazd, który miał być relaksem i okazją do nauki jazdy na nartach, szybko zamienia się w serię komicznych pomyłek i nieoczekiwanych zdarzeń.

Włoska robota – komedia kryminalna pełna absurdalnego humoru

Włoska robota Marka Stelara to zimowa komedia kryminalna pełna humoru i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Autor zadbał o to, by zapewnić czytelnikowi wyśmienitą rozrywkę oraz lekką i wciągającą lekturę, od której trudno się oderwać.

Wpływ na to mają przede wszystkim humorystyczne dialogi i absurdalne sytuacje, gdzie główną postacią okazuje się Szwagier. Działa jak magnes na wpadki i katastrofy, a przy tym żyje w swoim prostym, ale radośnie nieogarniętym świecie. Marek Stelar uczynił z niego postać, na której obecność i wypowiedzi niecierpliwie czekałam.

Włoska robota – komedia kryminalna, która wciąga od pierwszej strony

Komedia Włoska robota wciąga od pierwszej strony swoją nieprzewidywalną akcją. Marek Stelar zręcznie splata elementy komedii i kryminału, tworząc fabułę, która zaskakuje na każdym kroku. Wątek kryminalny, pełen napięcia i zagadek, przeplata się z komediowymi perypetiami bohaterów, sprawiając, że trudno oderwać się od książki.

Styl narracji Marka Stelara charakteryzuje się lekkością i dowcipem. Autor z łatwością łączy humor z elementami kryminalnymi. Narracja jest dynamiczna, pełna życia, co sprawia, że trudno nie wkręcić się w wir zabawnych i zaskakujących sytuacji, które Marek Stelar serwuje na każdej stronie​.

Marek Stelar – nie tylko świetne kryminały!

Włoska robota to lekka, humorystyczna książka, idealna dla tych czytelników, którzy chcą się rozerwać i zapomnieć o codziennych troskach. Marek Stelar, kapitalny Autor kryminałów, pokazuje tu umiejętności kreowania barwnych postaci i zabawnych sytuacji, jednocześnie zachowując intrygujący wątek kryminalny. Szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 25.10.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

Marek Stelar: “Skrucha”. Klimatyczny i dopracowany polski kryminał

“Białe Święta, zimny trup” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

“Zabójczy kulig” – Alek Rogoziński. Recenzja świątecznej komedii kryminalnej

Dodaj komentarz