“Blizna” – Juan Gómez-Jurado. Prequel trylogii – recenzja

“Blizna” – Juan Gómez-Jurado. Prequel trylogii – recenzja

Fani trylogii z Antonią Scott – potrzebowaliście tej książki! Ale dla tych z Was, którzy nie zdążyli jej poznać –  Blizna Juana Gómeza-Jurado będzie doskonałą rozrywką: pełną akcji, niespodziewanych zwrotów i kapitalnych bohaterów.

W drodze po miliony

Simon Sax ma szansę zostać miliarderem, jeżeli tylko sprzeda swój algorytm międzynarodowej korporacji. Nad aplikacją pracował całe swoje życie i chociaż opiekuje się swoim bratem, ma wsparcie przyjaciela – to czuje się samotny. Pewnego dnia trafia na stronę randkową, gdzie poznaje Irinę. 

Blizna – prequel trylogii z Antonią Scott

Szybkie tempo akcji, nieoczekiwane zwroty, tajemnice. Blizna Juana Gómeza-Jurado to thriller, przy którym nie ma szans na chwilę wytchnienia. Zresztą ci czytelnicy, którzy znają trylogię z Antonią Scott zapewne dobrze wiedzieli, czego mogą się spodziewać. 

Fabuła tego thrillera jest wielowarstwowa. Autor niezwykle często przenosi czytelnika pomiędzy różnymi miejscami i przestrzeniami czasowymi, poznajemy wielu bohaterów, wprowadzane są kolejne wątki. Wszystko to pozornie ze sobą nie jest związane, a od czytelnika wymaga skupienia. Bo nagle – z Chicago jesteśmy przeniesieni do gospodarstwa rolnego gdzieś w Ukrainie, kilkanaście lat wstecz. Juan Gómez-Jurado nieraz całkowicie zmieni klimat, w którym znajdzie się czytelnik.

Blizna – thriller pełen niespodzianek

Czy to działa na niekorzyść thrillera Blizna? Absolutnie – sprawia, że jest on jeszcze bardziej dynamiczny, a składanie kolejnych elementów układanki było bardzo satysfakcjonujące.

A gdy dotrzemy do ostatnich części zaczyna się naprawdę dziać. Intensywność tej historii wzrasta ze strony na stronę, trzyma w jeszcze większej niepewności. I spotyka nas to, co charakteryzuje najlepsze thrillery – chcemy tę książkę skończyć i nie chcemy jednocześnie.

Autor nie oszczędza swoich bohaterów. Jest brutalnie, a to sprawia, że czytelnik pozostaje w ciągłym napięciu. Bliźnie jednak brakowało charakterystycznego dla trylogii z Antonią Scott poczucia humoru, które pojawia się jedynie w ostatnich fragmentach powieści, dodając nieco lekkości i łagodząc napięcie.

Blizna – fascynujący thriller Juana Gómeza-Jurado

Blizna Juan Gómez-Jurado to gratka dla fanów powieści trzymających w napięciu do ostatniej strony – i nie trzeba przy tym znać serii z Antonią Scott. Ale dla tych, którzy ją znają, pozwala lepiej zrozumieć uniwersum stworzone przez Autora. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo SQN – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 15.02.2024.


Seria kryminałów z Antonią Scott – kolejność:

  1. Reina Roja. Czerwona królowa
  2. Loba Negra. Czarna Wilczyca
  3. Rey Blanco. Biały Król

Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Czwarta małpa” – J.D. Barker. Pierwsza część serii #4MK

“Witajcie w Wieczności” – Camilla Grebe. Recenzja szwedzkiego kryminału

“Ukryty port” – Maria Oruna. Recenzja bestsellerowego hiszpańskiego kryminału

Dodaj komentarz