“Loba Negra. Czarna Wilczyca” – Juan Gómez-Jurado. Druga część serii z Antonią Scott

“Loba Negra. Czarna Wilczyca” – Juan Gómez-Jurado. Druga część serii z Antonią Scott

Loba Negra. Czarna Wilczyca Juana Gómeza-Jurado to druga część serii z Antonią Scott. Połączenie kilku gatunków i umiejętne trzymanie ich w ryzach sprawia, że książka usatysfakcjonuje niejednego czytelnika.

Nowa sprawa dla Antonii i Jona

Kilka miesięcy po zakończeniu ostatniej sprawy Mentor ponownie angażuje do pracy Antonię Scott – najinteligentniejszą kobietę na świecie – oraz jej opiekuna, Jona Gutiérreza. Tym razem chodzi o znalezienie kobiety, która cudem uszła z życiem po tym, jak zamordowano jej męża – skarbnika rosyjskiej mafii.

Rozpoczyna się wyścig, w którym udział bierze Antonia z Jonem, zabójca oraz tajemnicza Czarna Wilczyca.

Loba Negra. Czarna Wilczyca – druga część serii thrillerów z Antonią Scott

Loba Negra. Czarna Wilczyca to druga część serii thrillerów z Antonią Scott i Jonem Gutiérrezem. Kolejny raz hiszpański autor Juan Gómez-Jurado wciąga swoich czytelników w wartką i pełną zwrotów akcję, od której trudno oderwać się choćby na chwilę. I chociaż pierwsza część tej serii była ekscytująca, to mam wrażenie, że Czarna Wilczyca pod względem tempa znacznie ją wyprzedza.

Bo czego tu nie ma! Handel żywym towarem, rosyjska mafia od lat rozpracowywana przez policję, pranie brudnych pieniędzy, tajemnica, którą skrywa żona zamordowanego mafioza. To wszystko będzie trzymać czytelnika w napięciu i ani na moment nie pozwoli na znużenie.

Loba Negra. Czarna Wilczyca – doskonały styl thrillera

Największą zaletą powieści Czarna Wilczyca jest konstrukcja jej bohaterów. Antonię można polubić, ale można też ją znienawidzić – niewątpliwie budzi emocje. Jej relacja z Jonem, prawdziwa przyjaźń, która się między nimi zrodziła, doskonale uzupełniają całą historię. I oczywiście tytułowa Czarna Wilczyca – za każdym razem pojawia się znienacka, trudno ją uchwycić, czym budzi w bohaterach (i czytelniku) niemałe zainteresowanie.

No i oczywiście nie sposób nie wspomnieć o kapitalnym stylu Autora. W poprzedniej części budził moje zastrzeżenia, jednak teraz mam wrażenie, że został “wygładzony”, a okraszanie go świetnym i inteligentnym humorem nadało powieści pewnego rodzaju lekkości.

Loba Negra. Czarna Wilczyca – umiejętny miks gatunkowy

Loba Negra. Czarna Wilczyca to zręczne połączenie gatunków – niejeden czytelnik będzie usatysfakcjonowany. Thriller, kryminał, sensacja – Juan Gómez-Jurado tę mieszaninę umiejętnie trzyma w ryzach.

Książka bez dwóch zdań ląduje na półce “Polecam jak nie wiem co!”.


Wydawca: Wydawnictwo SQN – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 28.06.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #74

Najlepsze książki – maj 2023. Moje topki

“Reina Roja. Czerwona królowa” – Juan Gómez-Jurado. Recenzja hiszpańskiego thrillera

“Pomsta” – Maciej Kaźmierczak. Pierwsza część nowej serii kryminałów

Dodaj komentarz