“Niewłaściwa rodzina” – Tarryn Fisher. Thriller psychologiczny o skutkach społecznych problemów
Tannyn Fisher: "Niewłaściwa rodzina"

“Niewłaściwa rodzina” – Tarryn Fisher. Thriller psychologiczny o skutkach społecznych problemów

Thriller psychologiczny Niewłaściwa rodzina Tarryn Fisher określiłabym jako specyficzny. Jego lektura nie była lekka i łatwa, a jednak na długo zostanie w pamięci.

Juno i Wiennie

Crouchowie to idealna rodzina. Tak myślała o nich Juno zanim z nimi zamieszkała. Okazało się, że to tylko pozory. Kiedy kobieta do nich dołączyła, okazało się, że kłótnie to tylko wierzchołek góry lodowej, a pod powierzchnią kryją się tajemnice. Juno wpada w obsesję odkrycia sekretów tej rodziny. Do czego doprowadzą te poszukiwania? I kim w ogóle jest Juno?

Niewłaściwa rodzina – dobrze przemyślana intryga

Intryga przedstawiona w thrillerze psychologicznym Niewłaściwa rodzina jest dobrze przemyślana, a fabuła ukazana z perspektywy dwóch bohaterek.

Czytelnik razem z Juno będzie powoli odkrywał tajemnice rodziny Crouchów, a jednocześnie dowie się więcej o starszej kobiecie. Początkowo nie będzie łatwo i odbiorca będzie miał problem z umiejscowieniem tej postaci w historii. Winnie wprawdzie nie ujawni nam swojego sekretu, ale doskonale poznamy jej emocje: wyrzuty sumienia, samotność, miłość do rodziny.

Tarryn Fisher świetnie przedstawiła obie te postaci, rys psychologiczny dokonany jest z niebywałą precyzją. Poznawanie bohaterek będzie samą przyjemnością i to jest główny atut tej powieści.

Niewłaściwa rodzina – nie do końca właściwa konstrukcja?

Sama lektura thrillera psychologicznego Niewłaściwa rodzina nie była lekka i łatwa. Choć psychologia postaci jest atutem i dobrze pasuje do tej historii, to zabrakło tu dynamiki. Przez długą część powieści niewiele się działo, nic właściwie się nie zmieniało. Utrudnieniem była sama konstrukcja: brak dialogów i bardzo długie akapity spowalniały lekturę. 

W rozwiązaniu intrygi duże znaczenie miały postaci drugoplanowe, zabrakło tu jednak ich udziału w akcji, żeby zakończenie było wiarygodne.

Niewłaściwa rodzina – problemy społeczne 

Thriller psychologiczny Niewłaściwa rodzina określiłabym jako… dziwny. Choć lektura nie była samą przyjemnością to Autorka daje tą historią do myślenia. Podejmuje wiele trudnych tematów: trauma z dzieciństwa, wpływ rodziny na postępowanie dorosłego człowieka, narkomania i bezdomność, kłopoty z zajściem w ciążę. Tarrnyn Fisher nie oszczędza czytelnika i pokazuje najgorsze możliwe skutki tych problemów.


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 15.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #67

“Uśpiona” Alicja Sinicka. Jawa czy sen? Thriller psychologiczny

“Rodzina z naprzeciwka” – Nicole Trope. Emocje, napięcie i szokujące zakończenie

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Dzięki za recenzję. Może kiedyś przeczytam ten thriller…

Dodaj komentarz