“Czwarta małpa” – J.D. Barker. Pierwsza część serii #4MK
J.D. Barker: "Czwarta małpa"

“Czwarta małpa” – J.D. Barker. Pierwsza część serii #4MK

Czwarta małpa J.D. Barkera to pierwsza część trylogii #4MK. To brutalna, zaskakująca historia, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

Wyścig z czasem

Policja Chicago od lat próbuje wpaść na trop seryjnego mordercy, zwanego Zabójcą Czwartej Małpy. Przełomem w śledztwie wydaje się być wypadek, w którym ginie pieszy. Wszystko wskazuje na to, że jest to właśnie poszukiwany. Policja znajduje przy nim paczuszkę z fragmentem ciała jego kolejnej ofiary. Zaczyna się wyścig z czasem, by ją uratować.

Czwarta małpa – pierwsza część serii #4MK

Zaskakujący, brutalny, nieodkładalny. Czwarta małpa J.D. Barkera to thriller kryminalny, który od pierwszych stron wciągnął mnie w wir wydarzeń. Wyróżnia się na tle innych dzięki doskonałej mieszance napięcia, złożonych postaci i oryginalnej fabuły, która zmusza do pochłonięcia jej jednym tchem.

Książka jest przede wszystkim dynamiczną rozgrywką między policją a mordercą, pełną zwrotów akcji i niespodziewanych odkryć. Autor zręcznie prowadzi narrację, utrzymując szybkie tempo i nie pozwalając na chwilę nudy. Nie ma tu miejsca na zbędne dywagacje czy introspekcje – każda strona przynosi nowe wątki i pogłębia tajemnicę.

Czwarta małpa – brutalny thriller kryminalny

J.D. Barker ma wyjątkową umiejętnością tworzenia realistycznych, dobrze zarysowanych postaci. Detektyw Porter i jego zespół to ludzie z krwi i kości, co dodaje opowieści autentyczności. Z kolei Zabójca Czwartej Małpy przeraża, a zarazem fascynuje, a jego motywy i działania intrygują oraz prowokują pytania.

Styl J.D. Barkera charakteryzuje się przystępnością i bezpośredniością, co sprawia, że książka czyta się lekko, mimo ciężaru tematu. Autor nie stroni od brutalnych opisów, ale robi to w sposób, który służy historii, nie przekraczając granic dobrego smaku. Wplata również elementy humoru, co jest oddechem w napiętej atmosferze tej historii.

Czwarta małpa – nieodkładalny thriller kryminalny

Czwarta małpa to świetna rozrywka i rewelacyjny początek trylogii. Dostarcza emocji i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Dla tych, którzy szukają solidnej dawki adrenaliny, a przy tym inteligentnej i wciągającej historii – ta lektura będzie idealnym wyborem. Dla mnie to książka z tych, które “Polecam, jak nie wiem co!”.


Wydawca: Wydawnictwo Czarna Owca – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: kryminał

Premiera: 25.10.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Nielat” – Piotr Kościelny. Recenzja kryminału

“Pomoc domowa. Sekret” – Freida McFadde. Kontynuacja historii Millie (recenzja)

“Sekret pacjentki” – Loreth Anne White. Recenzja thrillera psychologicznego

“Niewypowiedziane” – Jess Lourey. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz