“Rey Blanco. Biały Król” – Juan Gómez-Jurado. Finałowy tom hiszpańskiej serii kryminałów
Juan Gómez-Jurado: "Rey Blanco. Biały Król"

“Rey Blanco. Biały Król” – Juan Gómez-Jurado. Finałowy tom hiszpańskiej serii kryminałów

Rey Blanco. Biały Król Juana Gómeza-Jurado to zwieńczenie trylogii z Antonią Scott, które trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony. Tym razem Antonia Scott zostaje wciągnięta w grę, gdzie stawką jest życie Jona.

Wyścig z czasem

Mentor po latach uwierzył, że Biały Król nie jest jedynie wymysłem jego podopiecznej. Antonia Scott zostaje wciągnięta w grę. Stawka jest wysoka – tym razem chodzi o życie Jona, a czas jest ograniczony.

Rey Blanco. Biały Król – zwieńczenie trylogii z Antonią Scott

Kapitalny, na wysokim poziomie, genialnie napisany. Rey Blanco. Biały Król to kryminał, w którym wszystko zostało dopracowane w najmniejszym szczególe, a każdy element doskonale współgrał z pozostałymi. Niejeden czytelnik odczuje, że Autor wykonał kawał porządnej roboty oraz utrzymał już i tak wysoki poziom, jaki prezentowały sobą poprzednie tomy.

Rey Blanco. Biały Król – wyjątkowy styl Juana Gómeza-Jurado

Rey Blanco. Biały Król to książka, która wciąga i trzyma w ryzach aż do samego końca. Niesamowicie dynamiczna fabuła nie pozwala oderwać się od niej chociaż na chwilę. Bohaterowie nie tylko walczą z czasem, podczas gdy życie Jona wisi na włosku. Także konstrukcja kryminału wpływa na tę dynamikę – krótkie rozdziały i wyjątkowy styl sprawiają, że przez książkę płynęłam. Moją uwagę zwróciło też trafione i inteligentne poczucie humoru Autora – w ten sposób ugładził on napięcie i nadał historii lekkości, która do niej wyjątkowo pasowała.

Rey Blanco. Biały Król – przeboscy Antonia i Jon!

Warto docenić to, jak zostali wymyśleni bohaterowie. Trudno nie czuć do nich sympatii, a relacja, jaka ich łączy, jest wyjątkowa. Takiego duetu nie spotkacie chyba nigdzie indziej. 

No i zakończenie. Rey Bianco. Biały Król kapitalnie łączy dotychczasowe sprawy, nadając każdej z nich odpowiedniego wydźwięku. Rozwiązanie było właściwie nie do przewidzenia, a jednak dobrze zespala wszystkie sprawy. Liczę też, że uchylona furtka, jaką zostawił Autor, nie jest bez znaczenia 😉

Rey Blanco. Biały Król – ostatnia część serii z Antonią Scott

Rey Blanco. Biały Król to niesamowite zwieńczenie trylogii hiszpańskich kryminałów. Każdy jej tom utrzymuje bardzo wysoki poziom, a seria z pewnością zadowoli najbardziej wymagających czytelników. Szczerze liczę na kontynuację, bo cykl z Antonią Scott zostawił mnie z kacem czytelniczym. Oczywiście wskakuje na półkę z książkami, które polecam jak nie wiem co!


Wydawca: Wydawnictwo SQN – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 23.08.2023.

Seria kryminałów z Antonią Scott – kolejność:

  1. Reina Roja. Czerwona królowa
  2. Loba Negra. Czarna Wilczyca
  3. Rey Blanco. Biały Król

Recenzje kryminałów i thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Ukryty port” – Maria Oruna. Recenzja bestsellerowego hiszpańskiego kryminału

“Zaginiona” – Tina Frennsnstedt. Recenzja szwedzkiego kryminału

“Dziewczyny, które zaginęły” – Claire Douglas. Recenzja fenomenalnego thrillera

Dodaj komentarz