“Witajcie w Wieczności” – Camilla Grebe. Recenzja szwedzkiego kryminału
Camilla Grebe: "Witajcie w Wieczności"

“Witajcie w Wieczności” – Camilla Grebe. Recenzja szwedzkiego kryminału

Witajcie w Wieczności Camilli Grebe to więcej niż szwedzki kryminał. To historia rodzinna pełna smutku i moralnych dylematów. To także poruszająca opowieść o rodzicielskiej miłości.

Rodzinny dramat

Poznajcie Lykke Anderson. Osiem lat temu miała wszystko. Jej mąż był słynnym pisarzem, ona redaktorką w dużym wydawnictwie, a jej synowie godnymi zaufania nastolatkami. 

Teraz Lykke ląduje w więzieniu podejrzana o morderstwo. Jedyną osobą, z którą chce rozmawiać jest komisarz prowadzący osiem lat temu śledztwo w sprawie śmierci nastolatki. Wtedy podejrzanymi byli jej synowie.

Witajcie w Wieczności – szwedzki kryminał pełen emocji

Witajcie w Wieczności Camilli Grebe to książka, która rewelacyjnie łączy w sobie elementy kryminału z dramatem rodzinnym. Autorka prowadzi przez skomplikowaną sieć relacji, emocji oraz tajemnic, w którą całkowicie wsiąknęłam już od pierwszych stron.

Historię poznajemy z dwóch perspektyw: Lykke, zrozpaczonej matki próbującej ochronić swoje dzieci, oraz Manfreda Olssona, policjanta zdeterminowanego, by rozwiązać sprawę. Ta dwutorowa narracja pozwala zrozumieć motywacje, emocje i dylematy każdej ze stron. 

Równocześnie fabuła rozwija się na dwóch liniach czasowych: śledztwo dotyczące morderstwa Bonnie oraz współczesne aresztowanie Lykke. Dzięki temu Autorka doskonale buduje napięcie przez odkrywanie kolejnych warstw historii.

Witajcie w Wieczności – szwedzki kryminał z niespodziewanym zakończeniem

Interesującym aspektem powieści Witajcie w Wieczności jest nieujmowanie perspektywy bliźniaków, synów Lykke i Gabriela. Camilla Grebe w ten sposób skupia uwagę na dwójce głównych bohaterów, ich życiu, emocjach, a przy tym nie możemy być pewni co do prawdziwej roli braci w śmierci nastolatki. 

Sposób, w jaki Camilla Grebe prowadzi do finału, potrafi zadowolić chyba najbardziej wymagających fanów kryminałów, a przy tym pokazuje swoje mistrzostwo w konstruowaniu wielowarstwowej intrygi. Zręcznie żongluje różnymi elementami i precyzyjnie buduje napięcie. Z kolei nieoczekiwane zakończenie sprawia, że książka staje się wyjątkową ucztą dla miłośników gatunku.

Witajcie w Wieczności – przejmująca historia rodzinna

Witajcie w Wieczności to powieść dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko rozwiązania zagadki. To historia o rodzinie, stracie i poszukiwaniu prawdy, która potrafi zaskoczyć i poruszyć. Szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 11.10.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zaintreresować:

“Wszyscy kłamią” – Camilla Grebe. Recenzja szwedzkiego kryminału

“Zaginiona” – Tina Frennsnstedt. Recenzja szwedzkiego kryminału

“Ukryty port” – Maria Oruna. Recenzja bestsellerowego hiszpańskiego kryminału

“Szczęśliwego nowego roku” – Malin Stehn. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz