“Spotkasz mnie nad jeziorem” – Carley Fortune. Książka na lato – recenzja
Carley Fortune: "Spotkasz mnie nad jeziorem"

“Spotkasz mnie nad jeziorem” – Carley Fortune. Książka na lato – recenzja

Spotkasz mnie nad jeziorem Carley Fortune to powieść idealna na lato! Lekka, urocza miejscami zabawna, ale przede wszystkim z inteligentną wielowymiarową fabułą.

Fern i Will

Dziesięć lat temu Will uratował Fern i pokazał jej drogę, jaką warto podążać. Jednak dziewięć lat temu niesamowicie ją zawiódł.

Teraz powraca i proponuje pomoc w uratowaniu ośrodka wakacyjnego, który Fern odziedziczyła po matce.

Spotkasz mnie nad jeziorem – uniwersalna książka na lato

Powieść o poszukiwaniu swojego powołania, o bolesnym rozliczaniu się z przeszłością. Ale także wakacyjny klimat, bliskość z naturą, przyjaźń i miłość. 

Spotkasz mnie nad jeziorem Carley Fortune to taka historia, od której trudno się oderwać: uczestniczymy w prawdziwie życiowych dramatach bohaterów mając w tle idylliczne scenerie, które nadają powieści lekkości i wakacyjnego uroku.

Pierwsze kilkadziesiąt stron tej powieści wprawiło mnie w wątpliwości. Nie do końca wiedziałam, w którą stronę ma iść? Czy to historia miłosna? Czy walka o ośrodek wypoczynkowy, a może mamy być świadkami przechodzenia procesu żałoby bohaterki? Na niewielu stronach Carley Fortune zawarła wiele wątków.

Spotkasz mnie nad jeziorem – inteligentna i lekka 

Jednak z każdą kolejną stroną powieści Spotkasz mnie nad jeziorem wszystkie elementy zaczęły składać się w spójną całość. Każdy aspekt historii odnalazł swoje miejsce i znaczenie, tworząc bogatą mozaikę ludzkich doświadczeń. Fern, jej związki z bliskimi, dawna miłość, a także jej walka o zachowanie biznesu – wszystko to zaczęło układać się w przemyślaną, wielowymiarową opowieść o odwadze, odpuszczeniu i odnajdywaniu szczęścia w miejscach, których wcześniej nie dostrzegliśmy.

Nie bez znaczenia jest styl Carley Fortune. Autorka doskonale potrafi oddać emocje bohaterów, przy tym świetnie opisuje otoczenie – aż chce się tam być, spróbować chleba na zakwasie Petera i wypić kawę nad brzegiem jeziora. Aż w końcu: poczucie humoru, którym Autorka obdarzyła swoich bohaterów jest inteligentne, naturalnie wplecione w fabułę i doskonale nadawało lekkości tej powieści.

Carley Fortune nie zawodzi

Spotkasz mnie nad jeziorem Carley Fortune to książka, która z pewnością spodoba się czytelnikom poszukującym powieści pełnej emocji, ale także gwarantujących odpoczynek od codzienności. Wakacyjny klimat i ciepłe podejście do uniwersalnych tematów – czyli idealny comfort read na lato!


Wydawca: Czwarta Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 24.04.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Każde kolejne lato” – Carley Fortune. Wakacyjny comfort read

“Chcesz się założyć?” – Lynn Painter. Recenzja komedii romantycznej

“Ostatni list” – Rebecca Yarros. Recenzja bestsellerowego romansu

“Ludzie, których spotykamy na wakacjach” – Emily Henry. Recenzja książki na wakacje

Dodaj komentarz