“Chcesz się założyć?” – Lynn Painter. Recenzja komedii romantycznej
Lynn Painter: "Chcesz się założyć?"

“Chcesz się założyć?” – Lynn Painter. Recenzja komedii romantycznej

Znacie książki Lynn Painter? Jej komedie romantyczne zostały mi polecone jako te, które skutecznie poprawiają humor. Pierwsza na tapet wskoczyła nowość od autorki: Chcesz się założyć?

Zakład

Kiedy Hallie nad ranem wymyka się z pokoju hotelowego przypadkowo poznanego Jacka, wie, że sięgnęła dna. Uskutecznia więc plan zmieniający jej życie, realizując kolejne punkty z listy. 

Przypadkowo spotyka Jacka przeglądając aplikację randkową. Pierwsze rozmowy zmieniają się w przyjaźń, a kolejne nieudane randki tej dwójki prowadzą do zakładu – kto pierwszy z nich się zakocha: Hallie czy Jack?

Lynn Painter – autorka komedii romantycznych

Lynn Painter to autorka, którą polecało mi już wiele osób jako tę, która swoimi historiami skutecznie poprawia humor. Chcesz się założyć? to jej najnowsza książka, a że ostatnie dni były dość napięte – potrzebowałam czegoś lekkiego i niezobowiązującego. Chociaż – nie powiem – podchodziłam do tej lektury z lekką obawą. Jednak nie było takiej potrzeby, bo bawiłam się przednio!

Chcesz się założyć? – poczucie humoru Lynn Painter

Oczywiście Chcesz się założyć? to komedia romantyczna, więc siłą rzeczy była to książka dość przewidywalna. Jednak Lynn Painter może się poszczycić naprawdę dobrym stylem pisania. Humor w tej książce absolutnie nie był wymuszony, dawał wrażenie bardzo naturalnego. Cała historia była napisana konsekwentnie w lekkim tonie, bez niepotrzebnej dramatyzacji czy patetyzmu. Nawet te trudniejsze wątki – jak bolesne rozstanie – zostały dobrze wplecione w całość.

Ponadto bardzo podobała mi się kreacja bohaterów tej komedii romantycznej. Oni również zostali przedstawieni spójnie. Szczególnie postać Hallie – od początku była przedstawiona jako osoba z poczuciem humoru. Jednak Autorka nie usiłowała tego za wszelką cenę udowodnić, dzięki czemu dziewczyna dawała wrażenie autentycznej. Poza tym podobało mi się, że okazała się osobą zaradną życiowo, silną i znającą swoją wartość, a nie mimozą, której wartość jest określana przez mężczyznę.

Chcesz się założyć? – zabawna komedia romantyczna

Komedia romantyczna Chcesz się założyć? Lynn Painter okazała się świetną odskocznią od trudniejszych i bardziej skomplikowanych historii. Polecam tym czytelnikom, którzy cenią sobie dobrze napisane komedie romantyczne z interesującymi postaciami i naturalnym poczuciem humoru.


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Kategoria: komedia romantyczna

Premiera: 14.02.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Ostatni dzwonek” – Beth O’Leary. Recenzja komedii romantycznej

“Ludzie, których spotykamy na wakacjach” – Emily Henry. Recenzja książki na wakacje

“Każde kolejne lato” – Carley Fortune. Wakacyjny comfort read

Dodaj komentarz