Sylwia Kubik: “W cieniu wierzb”. Trzecia część serii żuławskiej
Sylwia Kubik: "W cieniu wierzb"

Sylwia Kubik: “W cieniu wierzb”. Trzecia część serii żuławskiej

Drugi tom serii żuławskiej Sylwii Kubik skończył się niespodziewanie, więc niejedna czytelniczka czekała na kontynuację. W cieniu wierzb to ostatnia część trylogii.

Co po wypadku?

Po wydarzeniach zamykających Tajemnicę z przeszłości Ewa szuka w sobie wybaczenia. Nie wie jeszcze, jak ułoży się jej dalsze życie. Wie natomiast, że nadszedł czas, by zaszły w niej poważne zmiany.

W cieniu wierzb – powieść o kobietach

W cieniu wierzb to ostatni tom serii żuławskiej Sylwii Kubik. Ta część została w dużej mierze poświęcona kobietom: Ewie, Anastazji, Małgorzacie i Matyldzie. Czytelniczka zetknie się z ich refleksjami i wątpliwościami: na temat małżeństwa, relacji rodzinnych czy prawa do miłości niezależnie od wieku. Odbiorca będzie miał szansę zaobserwować zmianę, jaka zajdzie w każdej z tych bohaterek. Będą to rewolucje dla nich samych oraz dla ich bliskich. Autorka pisze również o sile, jaka tkwi w rodzinie i, co ważne, tu więzy krwi nie odegrają najważniejszej roli. 

W powieści W cieniu wierzb są kontynuowane wątki z poprzednich części, ale także pojawiają się nowe. Najciekawszym dla mnie okazał się wątek poświęcony matce Ewy.

Sylwia Kubik ponownie wciągnie w klimat Żuław. Da szansę na obserwowanie przyrody oraz zachodzących w niej razem z porami roku zmian. I tym razem niejednej z czytelniczek może pocieknąć ślinka na myśl o tradycyjnych potrawach.

W cieniu wierzb – także trudne tematy

Książka W cieniu wierzb jest napisana w lekkim i przyjemnym stylu. Powieść jest pełna optymizmu, dobra i bliskości między bohaterami. To sprawia, że powieść czyta się z przyjemnością i pozwala ona oderwać się choć na chwilę od rzeczywistości. Autorka nie unika przy tym trudnych tematów, jak depresja, trudna historia bohaterów czy przepaść finansowa, jaka dzieli bogatych i biednych. Daje jednak nadzieję i pozostawia z poczuciem, że nic, co złe, nie jest wieczne.

W cieniu wierzb – koniec trylogii żuławskiej

W cieniu wierzb to zakończenie serii żuławskiej. Wszystkie wątki miały swój finał, nawet te, których zakończenia się nie spodziewałam. Ta trylogia to powieści z jednej strony lekkie, ale też pełne trudnych tematów. Sięgając po nią poznacie Żuławy, zaprzyjaźnicie się z bohaterami i zobaczycie, że każdy problem można rozwiązać mając obok siebie bliskich.


Wydawca: Wydawnictwo Otwarte – dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 12.01.2022.

Sylwia Kubik: seria żuławska – kolejność:

  1. Krok do miłości
  2. Tajemnica z przeszłości
  3. W cieniu wierzb

Może Cię zainteresować:

The Goodreads Choice Awards 2021 – oto najlepsze książki z wybranych kategorii

Książkowa lista przebojów notowanie #44 – najlepsze książki w Polsce i USA

Georgia Kaufmann: “Krawcowa z Paryża”. Fascynująca od pierwszych stron

Kristin Hannah: “Rzeczy, które czynimy z miłości”. Emocje na pierwszym planie

Dodaj komentarz