Agnieszka Krawczyk: “Wśród burz”. Finał serii “Ogród dekretów i zdrad”
Agnieszka Krawczyk: "Wśród burz"

Agnieszka Krawczyk: “Wśród burz”. Finał serii “Ogród dekretów i zdrad”

Wśród burz to trzeci i ostatni tom serii Ogród sekretów i zdrad Agnieszki Krawczyk. To część, w której poznamy historię Ady oraz to, jak jej losy wpłynęły na życie jej krewnych.

Prawda o Adzie Nirskiej

1938 rok. Towarzystwo, w jakim obraca się Ada Nirska, zdaje się nie zawracać sobie głowy widmem zbliżającej się wojny. Nadchodzące lata boleśnie ich doświadczą.

W 2022 roku Róża Jabłonowska wciąż docieka prawdy o swojej krewnej. Drąży i szuka kolejnych tropów.

Wśród burz – książka napisana z rozmachem

Wśród burz to trzeci, ostatni tom napisanej z rozmachem serii Ogród sekretów i zdrad. Ci, którzy mieli okazję poznać pierwsze dwa tomy niech czują się w obowiązku sięgnąć po finałową część!

Jakie to było dobre! Ile emocji ta książka wywołuje, ile tu było tajemnic, niedopowiedzeń i niepewności. Z zapartym tchem śledziłam życie Ady Nirskiej oraz jej bliskich. Na szczęście Agnieszka Krawczyk w centrum wydarzeń nie osadza obrazów wojny, ale losy swoich bohaterów i doskonale splotła je z realiami tamtego okresu. 

Rola historii w książce Wśród burz Agnieszki Krawczyk

Historyczne wydarzenia są tłem dla osobistych dramatów, miłości oraz intryg, ale – co najistotniejsze – w powieści Wśród burz przeszłość jest kluczowym elementem kształtującym teraźniejszość. To właśnie to powiązanie przeszłości z teraźniejszością stało się dla mnie największym atutem powieści Agnieszki Krawczyk

Kolejne odkrycia Róży pokazują, jak ważne było to, co wydarzyło się w życiu bohaterów w trakcie okupacji. Znaczenie okazuje się mieć każda ich decyzja, a nawet przypadek. Warto zwracać uwagę na każdy szczegół dotyczący bohaterów, bo z czasem okazują się mieć one duże znaczenie – stają się nowymi wskazówkami prowadzącymi do rozwiązania tajemnicy z przeszłości.

Przy tym wszystkim Agnieszka Krawczyk pisze w wyśmienitym stylu. Doskonale maluje obrazy Warszawy w trakcie okupacji, buduje napięcie, wywołuje emocje oraz kreśli sylwetki swoich bohaterów. W ten sposób Wśród burz staje się lekturą, którą nie sposób odłożyć i która na długo zostaje z czytelnikiem.

Wśród burz – ostatnia część serii Ogród sekretów i zdrad Agnieszki Krawczyk

Wśród burz to kapitalne zamknięcie serii Ogród sekretów i zdrad. Każdy wątek, który zainicjowany został w pierwszym tomie, znajduje swoje dopełnienie i rozwiązanie, tworząc w ten sposób spójną całość. Całą serię z czystym sumieniem polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 24.04.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Ogród sekretów i zdrad” – Agnieszka Krawczyk. Recenzja fenomenalnej powieści

“Kolekcja straconych chwil” – Agnieszka Krawczyk. Drugi tom serii

“Do końca moich dni” – Anna Rybakiewicz. Recenzja powieści z wojną w tle

“Siostra nazisty” – Victoria Gische. Kolejna książka z wojną w tle?

Dodaj komentarz