Chiara Parenti: “Sekretna mowa kamieni”. Najbardziej magiczna książka roku?
Chiara Parenti "Sekretna mowa kamieni"

Chiara Parenti: “Sekretna mowa kamieni”. Najbardziej magiczna książka roku?

Sekretna mowa kamieni została określona jako najbardziej magiczna książka roku. Czy rzeczywiście taka jest? A może to historia miłosna, jakich wiele?

Trudna sztuka wybaczania

Kiedy Luna była dzieckiem jej dziadek zaraził ją miłością do kamieni szlachetnych. Razem z Leo, najlepszym przyjacielem, a później miłością, marzyli o podróżach po świecie i poszukiwaniu kamieni. 

Coś się jednak wydarzyło i Leo zniknął z dnia na dzień. Po 13 latach Lina wciąż nie potrafi mu wybaczyć i dawno przestała wierzyć w moc kamieni.

Sekretna mowa kamieni – główny bohater

Sekretna mowa kamieni to historia miłości młodych ludzi – przyjaciół z dzieciństwa, w której głównym bohaterem są… kamienie szlachetne. Jest to element idealnie wkomponowany w fabułę. W książce znajdziemy sporą dawkę wiedzy o nich, ale niech nikogo to nie zmyli. Sekretna mowa kamieni nie jest przewodnikiem. Kamienie szlachetne nadają tej powieści magiczny, bajkowy klimat. Każdy z nich ma swoje znaczenie, niesie przekaz, staje się językiem, w którym porozumiewają się bohaterowie. Są ich pasją i celem w życiu. 

Czytelnik szybko zostaje wciągnięty w świat, który tworzą bohaterowie. Magiczny, pełen życiowej mądrości i poszukiwania siebie.

Sekretna mowa kamieni – banalna historia miłosna?

Sekretna mowa kamieni to historia miłości nie tylko do kamieni szlachetnych, ale także dwójki młodych ludzi, którzy przyjaźnili się od dzieciństwa. Poznamy historię tej przyjaźni, dojrzewania do miłości, a potem bolesnego rozstania. Będziemy świadkami ogromnego bólu Luny i poczucia winy Leo, poszukiwania siebie, próby wybaczenia i kolejnych porażek.

I na pewno pokochamy dziadka Pietra, który młodym bohaterom zastępował ojca. To mądry, wrażliwy człowiek, który poświęcił życie kamieniom szlachetnym. Historia jego życia wzrusza i pokazuje, że to niedoskonałości czynią ludzi wyjątkowymi. 

Najbardziej magiczna książka roku!

Czy Sekretna mowa kamieni rzeczywiście jest magiczną książką? Z pewnością Chiara Parenti poświęciła sporo pracy na to, by taką ją uczynić. Stworzyła w powieści ciepły i dobry klimat. Nie tylko dzięki obecności i dużej roli znaczenia kamieni szlachetnych. Połączyła ten wątek z bohaterami, którzy budzą sympatię. Do tego poznamy klimat Tajlandii, jakiej nie znaliśmy do tej pory, siłę przyjaźni, więzów rodzinnych. I, chociaż język tej powieści czasami mnie irytował, ostatecznie Autorka sprawiła, że historia pochłonęła mnie od pierwszej strony i trudno było mi się z nią rozstać.


Wydawca: Wydawnictwo Znak/ Znak Literanova – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 11.08.2021.


Może Cię zainteresować:

Książkowa lista przebojów notowanie #32 – Bestsellery w Polsce i USA

Sylwia Kubik: “Tajemnica z przeszłości”. Druga część serii żuławskiej

Magdalena Majcher: “Obca kobieta”. Powieść obyczajowa o trudnej miłości

Samantha Young: “Wiele hałasu o ciebie”. Dodatek lukru jest obowiązkowy

Ten post ma 2 komentarzy

    1. mrs-book

      Bardzo się cieszę! Powieść zdecydowanie jest warta przeczytania 🙂

Dodaj komentarz