“Czereśniowy sad” – Aleksandra Rochowiak. Recenzja wzruszającej powieści obyczajowej
Aleksandra Rochowiak: "Czereśniowy sad"

“Czereśniowy sad” – Aleksandra Rochowiak. Recenzja wzruszającej powieści obyczajowej

Czereśniowy sad Aleksandry Rochowiak może i sprawia wrażenie historii, którą czuć latem. Nic bardziej mylnego. To trudna i emocjonalna historia o stracie i tęsknocie za matką.

Jeden telefon

Eliza Dębska wiedzie spokojne życie z mężem i dziesięcioletnią córką.Gdy dziewczynka wyjeżdża na obóz, Eliza odbiera telefon z hospicjum. Dowiaduje się, że przebywa w nim jej matka – zaginiona przed laty, którą kobieta uznała za zmarłą.

Czereśniowy sad – wyjątkowy styl Aleksandry Rochowiak

Jeżeli lubicie książki, które opowiadają realne, nie przekolorowane historie, to koniecznie sięgnijcie po Czereśniowy sad Aleksandry Rochowiak. I chociaż tytuł brzmi tak, jakbyśmy już-już mieli poczuć klimat początku lata, to gwarantuję – to trudna historia. Ta powieść ściska za serce i z pewnością u niejednego czytelnika wywoła łzy.

Aleksandra Rochowiak porusza uniwersalne tematy, jednak robi to w wyjątkowym stylu. Trudne dzieciństwo, niespełniona miłość, tęsknota za matką, wybaczanie. Autorka nie ucieka się do tanich emocjonalnych chwytów, ale pisze z subtelną delikatnością, która sprawia, że każde zdanie zdaje się przemyślane. Dzięki temu, nawet podczas czytania tych najtrudniejszych scen, można odczuć emocje bohaterów, nie będąc przy tym manipulowanym.

Czereśniowy sad – pełna emocji powieść obyczajowa

Czereśniowy sad to książka, przy której nie nudziłam się ani przez chwilę. Autorka wplotła w fabułę nieoczekiwane, zaskakujące zdarzenia, które zmieniają bieg historii. Nieraz ją komplikują, nieraz zmieniają perspektywę. Ale przede wszystkim w pełni wciągnęła mnie w świat swoich bohaterów. Pozwoliła poczuć wakacyjny klimat, cofnąć się do lat 80-tych. Pozwoliła też przeżywać z bohaterami ból straty, samotność i strach o dziecko. Wciąż obecna była tu tajemnica z przeszłości i to ona grała pierwsze skrzypce. Strona po stronie możemy odkrywać ją razem z bohaterką.

Czereśniowy sad – niebanalna historia o miłości matki i córki

Czereśniowy sad polecam tym, którzy szukają książek traktujących o autentycznych historiach. Dla tych, którzy cenią sobie powieści prawdziwie emocjonalne i realistyczne, a zarazem niebanalne i pełne niespodzianek, powieść Aleksandry Rochowiak będzie idealnym wyborem. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 10.04.2024 r.


Recenzje książek, które Cię zainteresują:

“Gang różowych kapeluszy” – Anna Szczęsna. Recenzja powieści obyczajowej

“Chcesz się założyć?” – Lynn Painter. Recenzja komedii romantycznej

“Wielkie kłamstewka” – Liane Moriarty. Recenzja bestsellerowej powieści

Dodaj komentarz