“Wpadka roku” – Gabriela Gargaś. O kobietach i dla kobiet
Gabriela Gargaś: "Wpadka roku"

“Wpadka roku” – Gabriela Gargaś. O kobietach i dla kobiet

Jeżeli macie akurat gorszy czas, źle czujecie się same ze sobą oraz macie ochotę wrzeszczeć, przeklinać i rzucać talerzami – przeczytajcie powieść Gabrieli Gargaś Wpadka roku. Czy uchroni talerze – nie wiem. Ale na pewno pomoże poukładać sobie myśli.

Nie tylko jedna wpadka

Tatiana ma czterdzieści dwa lata, dwóch nastoletnich synów i żyje w szczęśliwym małżeństwie. Wszystko zdaje się być poukładane, jednak pewnego dnia okazuje się, że jest w ciąży. I nie będzie to jedyna ciąża w rodzinie.

Wpadka roku – więcej niż książka na poprawę humoru

Chociaż początkowo wydaje się, że Wpadka roku będzie lekką i zabawną książką o ciąży i macierzyństwie po 40-tce, to okazuje się, że Gabriela Gargaś przemyciła w niej znacznie więcej.

Ciąża głównej bohaterki wydała mi się tu jedynie pretekstem do tego, żeby po lekturze powieści mieć pole do przemyśleń. To książka dla kobiet, która nie tylko pozwala na świetną zabawę, ale też uświadamia, że gorszy dzień, kompleksy, wątpliwości, chęć na płacz i przeklinanie na czym świat stoi – to wszystko jest całkowicie normalne i każda kobieta ma do tego prawo.

Gabriela Gargaś w świetnym stylu przypomina, że w codziennym pędzie zdarza nam się zapomnieć o wartościach, które definiują to, kim jesteśmy. Autorka pisze o sile przyjaźni, wolności w podejmowaniu decyzji, mocy, jaką daje rodzina. Sporo miejsca poświęciła też kwestii związków i pisze o nich z różnych perspektyw, choć ostatecznie wniosek jest jeden: każdy związek wymaga troski i pracy, ale też trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć dość. 

Wpadka roku – książka o kobietach i dla kobiet

Wpadka roku jest napisana w przyjemnym i humorystycznym stylu: zarówno jeśli chodzi o narrację, jak i zabawne sytuacje – choć tu miałam wrażenie, że niektóre z nich były przerwane w najlepszym momencie, gdy wszystko dopiero zaczynało się rozkręcać.

Nie bez znaczenia jest też kreacja głównych bohaterek – Tatiany i Darii. Ich historie wciągają – szczególnie jeśli chodzi o Darię – a one same ze swoimi codziennymi problemami, kompleksami, stosunkiem do rzeczywistości mogą stać się bliskie niejednej czytelniczce.

Wpadka roku – sprawdzona w praktyce 

Wpadka roku to książka, którą przeczytałam szybko i jednym tchem. Idealnie sprawdziła się w czasie, który dla mnie samej był bardziej stresujący 😉 Na poprawę humoru – szczerze polecam!


Wydawca: Skarpa Warszawska

Kategoria: powieść obyczajowa

Premiera: 28.04.2022.

Książkę Wpadka roku przeczytałam w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiążka.pl

Inne bestsellery znajdziecie na TaniaKsiazka.pl


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – lipiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #68

“Naszyjnik z jarzębiny” – Patrycja Żurek. Książka na jesień – recenzja patronacka

“Tajemnica z przeszłości” – Jagoda Wochlik. Recenzja polskiej powieści obyczajowej

Dodaj komentarz