“Ludzie, których spotykamy na wakacjach” – Emily Henry. Recenzja książki na wakacje
Emily Henry: "Ludzie, których spotykamy na wakacjach"

“Ludzie, których spotykamy na wakacjach” – Emily Henry. Recenzja książki na wakacje

Z jakiegoś powodu każda nowa książka na wakacje Emily Henry okupuje listy bestsellerów w Polsce i w USA. Po lekturze jej powieści Ludzie, których spotykamy na wakacjach wiem, że nie bez powodu. 

Przeciwieństwa się przyciągają

Poppy i Alex różnią się niemal wszystkim: charakterami, zainteresowaniami, stylem życia. Jednak po pierwszym roku studiów zaprzyjaźniają się i od tej pory co roku razem wyjeżdżają na wakacje. Dwa lata temu jednak wszystko się zepsuło i od tego czasu nie mają ze sobą kontaktu.

Poppy postanawia odnowić przyjaźń i zaprasza Aleksa na wspólny wyjazd. 

Emily Henry – bestsellerowa autorka wakacyjnych romansów

Z dobrym humorem i odrobiną wzruszeń – taka właśnie jest książka Ludzie, których spotykamy się na wakacjach. Pióro Emily Henry chciałam poznać już dawno – z jakiegoś powodu w końcu każda jej książka długie tygodnie okupuje listy bestsellerów w USA i w Polsce. 

Ludzie, których spotykamy na wakacjach to idealna książka na lato – popularne motywy zostały zrealizowane w sposób lekki, przystępny, ale też niegłupi. Nie czułam zażenowania w żadnym momencie, bohaterowie mnie nie denerwowali i nie nudzili, a fabuła była przez cały czas na tyle wciągająca, że żal było odkładać książkę.

Ludzie, których spotykamy na wakacjach – lekka książka na wakacje

Emily Henry napisała tę książkę w kapitalnym stylu. Mnóstwo humoru, rewelacyjnych dialogów to jedno, a drugie to umiejętność wywoływania wzruszenia – nawet ja uroniłam jedną, no może nawet trzy łzy.

Autorka zastosowała fajny zabieg – historia przedstawiona w powieści Ludzie, których spotykamyna wakacjach toczy się dwutorowo. Śledzimy akcję w chwili obecnej, ale też poznajemy historię przyjaźni Poppy i Alexa oraz wszystko to, co doprowadziło do jej rozpadu. Dzięki temu Emily Henry była w stanie utrzymać moje zainteresowanie przez cały czas, a fajna kreacja bohaterów oraz różnice, jakie ich dzielą, to dodatkowy atut tej książki.

Ludzie, których poznajemy na wakacjach – dobra książka na wakacje

Ludzie, których poznajemy na wakacjach doskonale sprawdzą się jako książka na lato. I co z tego, że fabuła nie jest jakaś fenomenalna czy odkrywcza, a kreacja bohaterów przenikliwa. Tę powieść po prostu czyta się lekko, z uśmiechem na twarzy, bez większego wysiłku. Dla mnie to po prostu dobra książka na wakacje.


Wydawca: Wydawnictwo Kobiece

Kategoria: romans

Premiera: 1.06.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – maj 2023. Moje topki

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #74

“Każde kolejne lato” – Carley Fortune. Wakacyjny comfort read

“Zagubiona pszczoła” – Patrycja Żurek. Recenzja patronacka

Dodaj komentarz