“Pomoc domowa” – Freida McFadden. Recenzja thrillera psychologicznego
Freida McFadden: "Pomoc domowa"

“Pomoc domowa” – Freida McFadden. Recenzja thrillera psychologicznego

Pomoc domowa Freidy McFadden to thriller psychologiczny, który zręcznie splata mroczne tajemnice z głęboko ludzkimi dramatami.

Tajemnice skryte na poddaszu

Millie niedawno zwolniono z więzienia. Desperacko potrzebuje pracy i miejsca do życia. Zostaje zatrudniona jako pomoc domowa u Niny i Andrew. Millie, mimo że jest wdzięczna za schronienie i pracę, szybko odkrywa, że dom, w którym pracuje, kryje mroczne sekrety i niebezpieczeństwa.

Pomoc domowa – uzależniający thriller psychologiczny

Wciągający, z solidną dawką emocji, pełen napięcia. Pomoc domowa Freidy McFadden to thriller psychologiczny, który splata cechy typowe dla tego gatunku z głęboko ludzkimi i psychologicznymi aspektami ludzkiej natury.

Mroczny klimat tego thrillera jest wręcz uderzający i zostaje z czytelnikiem długo po zakończeniu lektury. Freida McFadden sprawia, że czujemy, jakbyśmy byli bezpośrednimi uczestnikami intrygi, przez co trudno jest się oderwać od książki. Atmosfera jest na tyle zaraźliwa, że czytelnik jest zmuszony do zanurzenia się w świecie przedstawionym przez Autorkę, doświadczając każdego zwrotu akcji razem z bohaterką.

Pomoc domowa – świetnie skonstruowane postaci kobiece

Pomoc domowa to także świetnie skonstruowane postaci kobiece. Millie, główna bohaterka, jest postacią, z którą czytelnik może sympatyzować, obserwując jej walkę o przetrwanie w świecie, który wydaje się być przeciwko niej. Z drugiej strony, Nina, pracodawczyni Millie, jest postacią, którą łatwo jest nienawidzić, ale jednocześnie jest na tyle skomplikowana, że budzi ciekawość co do jej prawdziwych motywacji i przeszłości.

Pomoc domowa – zaskakujące zwroty akcji w thrillerze psychologicznym

Freida McFadden umiejętnie bawi się konwencją thrillera, wprowadzając czytelnika w psychikę bohaterek i oferując nieoczekiwane zwroty akcji. Autorka mistrzowsko operuje elementami zaskoczenia i nieprzewidywalności.

Nieoczekiwane rozwiązanie intrygi jest genialnie przemyślane i pozostawia czytelnika z uczuciem zdumienia. Zostajemy niejako zmuszeni, by wrócić do wcześniejszych wydarzeń i wszystko na nowo sobie poukładać.

Pomoc domowa – dla fanów mrocznych emocji

Pomoc domowa Freidy McFadden to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników thrillera psychologicznego, którzy cenią sobie nie tylko błyskotliwe zwroty akcji, ale także głębokie, psychologiczne portrety postaci. Oczywiście ma już swoje miejsce na półce z książkami, które polecam jak nie wiem co!


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 27.09.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Dom pośród sosen” – Ana Reyes. Recenzja thrillera psychologicznego

“Manekiny” – Jolanta Żuber. Recenzja thrillera psychologicznego

“Zamknięte drzwi” – Freida McFadden. Pierwszorzędny thriller psychologiczny!

“Dobra żona” – Darby Kane. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz