“Zamknięte drzwi” – Freida McFadden. Pierwszorzędny thriller psychologiczny!
Freida McFadden: "Zamknięte drzwi"

“Zamknięte drzwi” – Freida McFadden. Pierwszorzędny thriller psychologiczny!

Czytasz thrillery? Obok tego nie możesz przejść obojętnie! Kapitalna atmosfera, mnóstwo emocji przeżywanych z bohaterką, genialny plot twist – to tylko mała część tego, co można powiedzieć o książce Friedy McFadden Zamknięte drzwi.

Potworne zbrodnie

Nora jest chirurgiem z własną kliniką. Prowadzi spokojne życie do momentu, w którym zostaje zamordowana jedna z jej pacjentek.

Przypadek? Być może, ale kobieta została zabita w pewien określony sposób: dokładnie tak, jak kiedyś mordował młode kobiety ojciec Nory.

Zamknięte drzwi – thriller, na który czekałam

To thriller, na który czekałam – chociaż do końca o tym nie wiedziałam! Freida McFadden daje miłośnikom gatunku to, czego oczekują i robi to w wybornym stylu.

Historia życia głównej bohaterki od samego początku była przerażająca i wprawiała w konsternację. Już ona sama budowała klimat tej powieści. Ale Autorka nie zatrzymała się na tym i poszła dalej. W przemyślany sposób budowała napięcie i zagęszczała atmosferę, przez co jesteśmy w stanie stopniowo wnikać w historię i w pewnym momencie całkowicie dać się jej pochłonąć. I jeszcze będziemy z tego zadowoleni 🙂

Frieda McFadden i przemyślana fabuła Zamkniętych drzwi

Freida McFadden tak przemyślała fabułę, że w głowie czytelnika będzie się pojawiało mnóstwo myśli i możliwości rozwiązania zagadki. Sama brałam pod uwagę najróżniejsze, nawet najbardziej szalone scenariusze, które w pewnym momencie stały się jedynymi słusznymi. Sama odpowiedź była ogromnym zaskoczeniem, a przy tym logicznym zakończeniem tej historii. No i pytanie, które stawia Autorka: czy mamy w sobie gen zła?

Zamknięte drzwi – thriller pełen emocji

Dzięki temu, że Zamknięte drzwi mają narrację pierwszoosobową, Autorka zapewnia czytelnikom przeżywanie wszystkich emocji razem z główną bohaterką i zaangażować się w jej sytuację. Strach, poczucie osaczenia, bycia obserwowanym, niepewność, brak zaufania i wiele wiele innych: Frieda McFadden zapewnia pełen wachlarz najlepszych w thrillerach wrażeń.

Do tego w kapitalny sposób pokazuje, jak przeszłość wpłynęła na bohaterkę: ukazała jej relacje z ojcem-mordercą, matką i babcią oraz te późniejsze – związki w dorosłym życiu, podejście do założenia rodziny, nawet do kota.

Zamknięte drzwi – thriller, który zaskakuje do ostatniego zdania

Obok thrillera Zamknięte drzwi nie warto przechodzić obojętnie. To lektura, która gwarantuje świetną rozrywkę, genialny plot twist i masę emocji. Zaskakuje do ostatniego zdania! Polecam z czystym sumieniem.


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 25.01.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – styczeń 2023. Moje Top 3

“Pierwszy dzień wiosny” – Nancy Tucker. Recenzja thrillera

“Apartament” – Izabela Janiszewska. Thriller psychologiczny w najlepszym wydaniu

“Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie” – Jessica Knoll. Niepokojący thriller psychologiczny

Dodaj komentarz