“Dobra żona” – Darby Kane. Recenzja thrillera psychologicznego
Darby Kane: "Dobra żona"

“Dobra żona” – Darby Kane. Recenzja thrillera psychologicznego

Lubisz thrillery z gatunku domestic-noir? Dobra żona to debiut Darby Kane i to bardzo udany debiut! Jest mrocznie, intrygująco i zaskakująco. Takie thrillery chce się czytać.

Dziwne zniknięcie

Aaron to ceniony i lubiany nauczyciel i trener. Gdy niespodziewanie znika, społeczność jego miasta bardzo to przeżywa. Jedyną osobą, która zachowuje spokój twarz jest Lila – jego żona. Szybko trafia na celownik zarówno śledczych, jak i mieszkańców.

Czy zaginięcie Aarona ma coś wspólnego z poszukiwaną studentką?

Thriller Dobra żona – debiut Darby Kane

Dobra żona to thriller psychologiczny będący debiutem Darby Kane. Bardzo udanym debiutem!  Darby Kane dała mi wszystko to, czego oczekuję od tego gatunku, zapewniając rozrywkę na świetnym poziomie i emocje, dzięki którym naprawdę trudno było się oderwać od lektury.

Niby intryga, która pojawiała się niejednokrotnie. Dręczona żona. Mąż, który nie jest tym, za kogo wszyscy go uważają. To wszystko wydaje się proste i mogłoby się zdawać, że nic odkrywczego Autorka nie zaserwuje.

Ale kim tak naprawdę jest Lila? To pytanie zadają sobie śledczy i są przekonani, że zabiła swojego męża. Czy mają rację? Tak naprawdę… to sama bohaterka nie jest tego pewna. Darby Kane skonstruowała kapitalną intrygę i sprawia, że czytelnik pochłania lekturę w coraz większym napięciu.

Dobra żona – thriller nieodkładalny 

Dobra żona to także zestawienie kompletnie niejednoznacznych bohaterów. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Może i wiadomo to od pierwszych stron, a Autorka tego przed nami nie ukrywa. Ale każdy kolejny rozdział odkrywa przed nami nowe fakty i aż do samego końca będziemy zaskakiwani, a przy tym nie miałam poczucia, żeby Darby Kane “przedobrzyła” w którąś stronę. Choć nieoczekiwane, wszystko było bardzo autentyczne.

Ponadto Dobra żona napisana jest w stylu, który nie zachęca do odłożenia książki 🙂 Autorka ma bardzo lekkie pióro, a przy tym była w stanie naturalnie oddać skomplikowaną naturę bohaterów i zawiłą intrygę.

Samo zakończenie z jednej strony świetnie dopełnia historię i stawia kropkę nad i w odpowiednim miejscu, a z drugiej jest sporą niespodzianką. 

Thriller psychologiczny Dobra żona – emocjonujący i zaskakujący

Dobra żona to thriller psychologiczny, który powinien przypaść do gustu wielbicielom domestic-noir. Mroczny, emocjonujący i pełen niespodzianek. Proszę go czytać! 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Znak/ Znak Crime – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller psychologiczny

Premiera: 8.03.2023.


Może Cię zainteresować:

“W snach to ja trzymam nóż” – Ashley Winstead. Thriller z motywem dark academy

“Zamknięte drzwi” – Freida McFadden. Pierwszorzędny thriller psychologiczny

“Perfect day” – Romy Hausmann. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz