“W sieci zła” – Max Seeck. Fiński kryminał
Max Seeck: "W sieci zła"

“W sieci zła” – Max Seeck. Fiński kryminał

W sieci zła Maxa Seecka to fiński kryminał będący kontynuacją cyklu, który przyniósł Autorowi popularność na całym świecie. Bez problemu mogą sięgnąć po niego także ci czytelnicy, którzy nie poznali pierwszej części.

Dwa zaginięcia, jedno morderstwo

Pewnej nocy, po imprezie promującej płytę znanego muzyka, znika bez śladu dwóch influencerów. Aspirantka Jessica Niemi kieruje śledztwem, jednak tropy prowadzą donikąd. Sprawę komplikuje znalezione na brzegu morza zwłok młodej Ukrainki z tajemniczymi oznaczeniami na ręce.

W sieci zła – przemyślana intryga

W sieci zła to kryminał z zawiłą, kilkuwarstwową intrygą, a Max Seeck zadbał o każdy jej szczegół. Wszystko w tej historii jest przemyślane od początku do końca.

Autor wprowadził do śledztwa interesujące wątki: social media, handel ludźmi, morderstwa. I choć jest tego sporo – w żaden sposób ten kryminał nie jest trudny w odbiorze. 

Max Seeck zachęca czytelnika do zastanowienia się nad rozwikłaniem zagadki, zmusza do myślenia i przyjrzenia się każdemu elementowi tej sprawy. Podsuwa mylne tropy i przez cały czas utrzymuje napięcie. Czytelnik wiele razy będzie zaskoczony – zwroty akcji pojawiają się tu bardzo często i dotyczą kluczowych elementów. Nie jest to zrobione na siłę i nie wymyka się logice.

W sieci zła – doskonała konstrukcja bohaterów

Max Seeck wiedział, jak w kryminale W sieci zła przedstawić najróżniejsze, często odległe od siebie zagadnienia. Pisze w stylu, który jest przystępny, a do tego zbudował mroczny, gęsty klimat.

Niewątpliwie pomogło w tym umiejscowienie akcji w ciemnej zimowej Finlandii, ale także odpowiednio skonstruowani bohaterowie. Są ogromną zaletą tej historii. Max Seeck potraktował każdego z nich indywidualnie i nadał im własny, niepowtarzalny charakter. Z dużym zainteresowaniem śledziłam panujące między nimi relacje, które zresztą wpływały na przebieg śledztwa. 

W sieci zła – kompletny kryminał

W sieci zła to kryminał, który jest według mnie kompletny pod każdym względem. To świetna lektura dla tych, którzy oczekują od kryminału dopracowanej fabuły, zwrotów akcji i pełnokrwistych bohaterów. Może w szczególności zainteresować tych, którzy śledzą media społecznościowe – Autor przedstawił je z zupełnie innej perspektywy, której pewnie wielu z nas nie brała pod uwagę.


Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 23.02.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #62

Emelie Schepp: “Biały trop”. Druga część serii szwedzkich kryminałów

Camilla Läckberg, Henrik Fexeus: “Mentalista”. Początek nowej serii szwedzkich kryminałów

Dodaj komentarz