“Manekiny” – Jolanta Żuber. Recenzja thrillera psychologicznego
Jolanta Żuber: "Manekiny"

“Manekiny” – Jolanta Żuber. Recenzja thrillera psychologicznego

Manekiny to opowieść emocjonująca, pełna brutalności, z rewelacyjną konstrukcją i dbałością o najmniejszy szczegół. Thriller psychologiczny Jolanty Żuber to wyjątkowe studium ludzkiej psychiki.

Niebezpieczna gra

Małżeństwo, które nie potrafi wyjść z długów. Porwana nastolatka.  Kobieta w żałobie po stracie dziecka i jej mąż, który zrobi dla niej wszystko. Spotykają się w domu, w którym rozegra się niebezpieczna gra.

Manekiny – thriller psychologiczny przez wielkie “T”

To thriller psychologiczny przez wielkie “T”. Emocjonujący, brutalny, a przy tym genialnie skonstruowany z dbałością o najmniejszy szczegół. Manekiny Jolanty Żuber zaskoczyły mnie i zachwyciły jak naprawdę niewiele książek z tego gatunku.

A pierwsze wrażenia wcale takie nie były. Jolanta Żuber przedstawiła nam wielu bohaterów na stosunkowo niewielkiej liczbie stron. Każdy z nich był wyrazisty i wiele wokół nich się działo, przez co byłam lekko zdezorientowana.

Jednak to początkowe wrażenie szybko się zatarło. Autorka połączyła wątki, a fabuła weszła na wyżyny intensywności. Od tego momentu trudno było się oderwać od książki. 

Manekiny – thriller psychologiczny dla ludzi o mocnych nerwach

Manekiny Jolanty Żuber to thriller dla ludzi o mocnych nerwach. Nie tylko dlatego, że jest naprawdę mocny, a Autorka nie ma dla swoich bohaterów litości. W ręce czytelników trafia opowieść o tym, do czego jest zdolny człowiek i ile potrafi zrobić dla: pieniędzy, miłości, z żalu, ze strachu. To opowieść o tym, gdzie znajdują się nasze granice. A może wcale ich nie mamy?

Manekiny zagnieżdżają się w umyśle czytelnika, a po odłożeniu książka wciąż jest obecna w myślach. Obrazy wciąż na nowo malują się w wyobraźni, pozostając w niej żywe i wciąż tak samo przerażające. Kluczowym elementem jest tutaj konstrukcja psychologiczna bohaterów – Jolanta Żuber zadbała o najmniejsze szczegóły, wskutek czego każdy z bohaterów to po prostu majstersztyk tworzenia postaci.

Manekiny – thriller psychologiczny z kapitalnym zakończeniem

No i zakończenie! Manekiny zaskakują kapitalnymi zwrotami akcji, a rozwiązanie intrygi sprawiło, że odłożyłam lekturę z poczuciem satysfakcji. 

Manekiny to wyjątkowe studium ludzkiej psychiki ze szczegółowo przemyślaną fabułą i złożonymi postaciami. Nie może być inaczej: książka ląduje na półce “Polecam jak nie wiem co!”.


Dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji.

Kategoria: thriller

Premiera: 6.09.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Cokolwiek wybierzesz. Ukryta sieć” – Jakub Szamałek. Recenzja thrillera

“Dom obok” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera psychologicznego

“Grzęzawisko” – Przemysław Żarski. Recenzja polskiego thrillera

“Źródlisko” – Ewa Przydryga. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz