“Dom pośród sosen” – Ana Reyes. Recenzja thrillera psychologicznego
Ana Ryes: "Dom pośród sosen"

“Dom pośród sosen” – Ana Reyes. Recenzja thrillera psychologicznego

Czym jest tytułowy dom pośród sosen? Jakie skrywa tajemnice? Przeczytajcie o thrillerze psychologicznym Any Reyes.

Nieszczęśliwy zbieg okoliczności?

Gdy Maya miała siedemnaście lat była świadkiem śmierci swojej najlepszej przyjaciółki. Uznano to za nieszczęśliwy zbieg okoliczności, których nie da się wyjaśnić. Maya jednak podejrzewa, że stał za tym jej ówczesny chłopak – Frank. Nie jest jednak w stanie wyjaśnić, co mogło się stać.

Po ośmiu latach Maya wciąż nie może pozbierać się po tych wydarzeniach. Przechodzi trudny okres – odstawiła leki i zmaga się z bezsennością. W tym samym czasie trafia na nagranie śmierci młodej kobiety. Wszystko wygląda tak, jak przed laty, a świadkiem jest Frank.

Dom pośród sosen – thriller polecany przez Reese Witherspoon

Dom pośród sosen Any Reyes to thriller psychologiczny polecany przez klub książki Reese Wtiherspoon. Wydaje się więc, że to pewniak, który nie zawiedzie. Czy rzeczywiście?

Przyznam, że miałam początkowo pewien problem z tą książką – nie potrafiłam się wgryźć w jej klimat. Pojawiało się wiele pytań, a im dalej w las, wszystko wydawało się coraz dziwniejsze i niezrozumiałe. 

Czytelnik będzie przemieszczał się pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Pozna Franka, który budzi obawy, ale i przyciąga dziwnym magnetyzmem. Niewyjaśnione okoliczności, zagadkowo upływajacy czas były pewną trudnością w odnalezieniu się w fabule książki, ale jednocześnie nie pozwalały się oderwać od lektury.

Dom pośród sosen – thriller psychologiczny z dobrze skonstruowaną bohaterką

Dom pośród sosen to niespieszny thriller psychologiczny, który oparto na emocjach i przeżyciach głównej bohaterki. Nie ma tu zwrotów akcji – czytelnik ma podążać za główną bohaterką i szukać z nią odpowiedzi na wciąż mnożące się pytania. Kim jest Frank? Skąd wzięły się zaniki pamięci? Czy ma urojenia? Taka konstrukcja fabularna wymagała dobrze wymyślonej bohaterki i to Autorce zdecydowanie się udało.

Nieoczekiwanym zwrotem było rozwiązanie intrygi, a dowiedzenie prawdy przez bohaterkę skomplikowane. Takiego rozwiązania się nie spodziewałam. Doskonale pasowało do całości, a stworzenie wrażenia dezorientacji na początku okazało się celowe.

Dom pośród sosen – dla miłośników thrillerów psychologicznych

Dom pośród sosen Any Reyes to intrygujący thriller psychologiczny, który pomimo trudniejszych początków nie zawodzi. Polecam miłośnikom emocjonalnych tajemnic!


Wydawca: Wydawnictwo Harde – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 23.08.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Lalkarz” – Paulina Cedlerska. Recenzja thrillera psychologicznego

“Błyski w mroku” – Stacy Willingham. Recenzja thrillera psychologicznego

“Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie” – Jessica Knoll. Niepokojący thriller psychologiczny

“Konsultantka” – Ruth Heald. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz