“Nielat” – Piotr Kościelny. Recenzja kryminału 
Piotr Kościelny: "Nielat"

“Nielat” – Piotr Kościelny. Recenzja kryminału 

Nielat Piotra Kościelnego to kryminał z rodzaju tych, które pozostawiają po sobie ślad. To trudna historia pełna emocji i ludzkich dramatów.

Nielat – kryminał, o którym się nie zapomina

Nielat Piotra Kościelnego to trudna książka. To powieść z rodzaju tych, o których się nie zapomina, ale nie dlatego, że są świetną rozrywką. Nielat to historia, którą przeżywałam – i przeżywam – całą sobą.

Piotr Kościelny wciąga czytelnika w mroczne realia Wrocławia lat dziewięćdziesiątych. Choć fabuła opiera się na śledztwie w sprawie śmierci znanego aktora, to staje się ono tak naprawdę punktem wyjścia do ukazania zawiłości tamtych czasów.

Nielat – emocjonalny polski kryminał Piotra Kościelnego

Nielat Piotra Kościelnego to powieść emocjonalna i wielowymiarowa – to jeden z najmocniejszych punktów tej książki, który pozwala w pełni się w nią zaangażować. Ta historia wywołała we mnie mnóstwo uczuć – od napięcia, przez zaskoczenie, aż po żal i wzruszenie. Autor z wrażliwością oddaje emocje swoich bohaterów, dzięki czemu ich historie stają się wiarygodne. 

Istotnym elementem jest tu mistrzowski styl Piotra Kościelnego. Jest autentyczny i żywy, doskonale oddając atmosferę końca XX wieku. Dialogi są naturalne, a opisy zakątków Wrocławia tak szczegółowe, że miasto staje się wręcz osobnym bohaterem powieści.

A Piotr Kościelny nie stroni od przedstawienia brutalnego obrazu miasta i nie oszczędza przy tym czytelnika. Ta brutalność nie jest jednak bezcelowa – służy jako ważne tło do ukazania zmagań bohaterów. 

Nielat – Piotr Kościelny daje do myślenia

Podsumowując, Nielat to powieść, która zręcznie łączy w sobie elementy kryminału, dramatu i społecznego portretu epoki. Piotr Kościelny oddaje w ręce czytelników historię pełną emocji, trudną i pozostawiającą z wieloma refleksjami. Nielat wskakuje u mnie na półkę z książkami, które “Polecam jak nie wiem co!”.


Wydawca: Wydawnictwo Czarna Owca – dziękuję za egzemplarz

Kategoria: kryminał

Premiera: 24.01.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Szymek” – Piotr Kościelny. Powrót do lat 90-tych (recenzja)

“W szponach” – Izabela Janiszeska. Recenzja thrillera

“Czas śmierci” – Max Czornyj. Pierwsza część nowej serii kryminałów

“Zrost” – Robert Małecki. Czwarta część serii z Bernardem Grossem

Dodaj komentarz