Miranda Smith: “Kochająca żona”. Recenzja thrillera psychologicznego
Miranda Smith: "Kochająca żona"

Miranda Smith: “Kochająca żona”. Recenzja thrillera psychologicznego

Kochająca żona to thriller psychologiczny, dla którego bez problemu można zarwać noc. Miranda Smith nie pozwala odłożyć na bok tej książki aż do momentu poznania zakończenia.

Rodzinny wypad

Kate spędza z rodziną wakacje w domku na plaży. Rok wcześniej do ich domu wtargnął napastnik, którym okazał się jej były chłopak. Teraz wszyscy chcą nabrać trochę dystansu i odetchnąć od tego, przez co musieli przejść w ostatnim roku.

Kochająca żona – wciągający thriller psychologiczny

Kochająca żona to thriller psychologiczny z rodzaju tych, w których akcja toczy się niespiesznie, ale Autorka nie pozwala czytelnikowi na nudę. 

Przez całą lekturę możemy spodziewać się niespodziewanego. To tak jak u głównej bohaterki. Kate i jej rodzina przez rok nie potrafiła otrząsnąć się z traumy. Kobieta wciąż ogląda się za siebie i czuje, że gdzieś blisko czai się niebezpieczeństwo. Autorka kapitalnie dawkuje napięcie – stres głównej bohaterki jest wyczuwalny przez cały czas, a drobne incydenty wzmagają atmosferę osaczenia. Są na tyle zaskakujące, że trudno przewidzieć, jak potoczy się akcja.

Kochająca żona – świetny styl Mirandy Smith

Kochająca żona Mirandy Smith jest napisana w fajnym przystępnym stylu. Autorka z jednej strony niespiesznie prowadzi akcję i buduje atmosferę pełną poczucia niebezpieczeństwa, a z drugiej ani na moment nie pozwala oderwać się od książki. Świetnie oddaje emocje głównej bohaterki: jej troskę o rodzinę, bezgraniczną miłość do dzieci, stres i poczucie winy. 

Ciekawe są też retrospekcje – czytelnik będzie miesiąc po miesiącu dowiadywał się, co działo się w rodzinie Kate od momentu włamania aż do obecnej chwili.

Kochająca żona – zaskakujący finał thrillera psychologicznego

Zakończenie thrillera psychologicznego Kochająca żona w pewnym momencie można było przewidzieć, a w trakcie lektury gdzieś z tyłu głowy miałam wciąż poczucie, że coś jest na rzeczy. Jednak finał tej powieści był kompletnie nie do przewidzenia i zrobił na mnie duże wrażenie. 

Kochająca żona to thriller, dla którego bez problemu można zarwać noc (chociaż z rozsądku wybieram spanko) – wciągający i nieodkładalny aż do ostatniego zdania. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 2.03.2023.


Może Cię zainteresować:

“Zaginiona” Georgina Cross. Recenzja thrillera

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Rzeźnik i strzyżyk” – Alaina Urquhart. Recenzja thrillera

“Rzeczy, które robimy w ciemności” – Jennifer Hillier. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz