“Porwani” – Marcel Moss. Czwarta część serii “Echo”
Marcel Moss: "Porwani"

“Porwani” – Marcel Moss. Czwarta część serii “Echo”

Porwani Marcela Mossa to czwarta część serii Echo. Jestem pewna, że jej fani czekali na kontynuację historii Igiego i Sandry. Było warto!

Niespodziewany powrót

W 2017 roku Michalina rozpływa się w powietrzu. Jej rodzice oskarżają o porwanie syna prominentnego biznesmena, ale śledztwo niczego nie wykazuje. Cztery lata później dziewczyna niespodziewanie pojawia się w domu w tych samych ubraniach. I nie potrafi wydusić z siebie słowa.

Porwani – kryminał emocjonujący od samego początku

Porwani Marcela Mossa to czwarty tom serii Echo, który od samego początku trzyma w napięciu. Autor wrzuca nas na głęboką wodę bez zbędnych ceregieli – tu od pierwszych stron czuć, że będzie się działo. Nie oszczędza swoich bohaterów, wprowadzając brutalne sceny, przy których wręcz trzeba pamiętać o oddychaniu. Napięcie dodatkowo podkręca świetne manipulowanie liniami czasowymi, które co rusz zmieniają perspektywę.

Porwani – czwarta część serii Echo Marcela Mossa

Kontynuacja historii Sandry i Igiego, którą Marcel Moss rozwija od pierwszego tomu serii Echo, staje się z każdą kolejną książką coraz bardziej skomplikowana i wciągająca. Relacje między bohaterami ewoluują – oni sami zresztą także. Ich osobiste demony i tajemnice umiejętnie są wplecione są w główny wątek kryminalny sprawiając, że każda strona tej historii może być niespodzianką.

Zwroty akcji na zakończenie mogą zaskoczyć nawet bardzo doświadczonego fana kryminałów. To, co wydaje się być oczywistym rozwiązaniem zagadki nagle obraca się o 180 stopni. Rzuca nowe światło na całą historię i na jej bohaterów.

Styl Marcela Mossa

Styl pisania Marcela Mossa nie do końca odpowiada moim gustom – dotyczy to chyba każdej książki Autora, którą czytałam. To wynika z jego bezpośredniego i czasami nienaturalnego sposobu narracji, ale muszę przyznać, że kompletnie mi to nie przeszkadza. Autor potrafi stworzyć historie, od których trudno się oderwać. Jego zdolność do utrzymywania napięcia i nieprzewidywalność fabuły za każdym razem sprawiają, że książka na długo pozostaje w pamięci.

Porwani – gratka dla fanów Marcela Mossa

Czwarta część serii Echo to książka nie tylko dla zagorzałych fanów Marcela Mossa, ale też dla czytelników, którzy szukają czegoś, co ich porwie na kilka emocjonujących godzin. Porwani z pewnością doskonale spełnią to zadanie 🙂


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona

Kategoria: kryminał

Premiera: 14.02.2023.


Cykl Echo Marcela Mossa – kolejność

  1. Utraceni
  2. Zaginieni
  3. Niewinni

Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Asymetria” – Bartosz Szczygielski. Pierwsza część nowej serii

“Poszukiwacz zwłok” – Mieczysław Gorzka. Rewelacyjny polski kryminał! recenzja

“W szponach” – Izabela Janiszeska. Recenzja thrillera

“Czas śmierci” – Max Czornyj. Pierwsza część nowej serii kryminałów

Dodaj komentarz