“Sekret pacjentki” – Loreth Anne White. Recenzja thrillera psychologicznego
Loreth Anne White: "Sekret pacjentki"

“Sekret pacjentki” – Loreth Anne White. Recenzja thrillera psychologicznego

Sekret pacjentki Loreth Anne White to thriller psychologiczny, który przypadnie do gustu czytelnikom oczekującym od lektury mocnych wrażeń, wielowarstwowej łamigłówki i nieprzewidywalnego zakończena.

Idealne życie Lily

Wydaje się, że Lily Bradley ma idealne życie. Kochającego męża, piękny dom nad morzem oraz własny gabinet psychologiczny. Wszystko zmienia się, gdy jej mąż znalazł w lesie martwą kobietę. Czy na jaw wyjdą sekrety Lily?

Sekret pacjentki – thriller psychologiczny, który nie daje wytchnienia

Ile tu się działo! Ten thriller psychologiczny od początku nie daje czytelnikowi chwili na oddech. Sekret pacjentki jest wciągający, nieprzewidywalny i trzyma w napięciu do ostatnich stron – z pewnością więc przypadnie do gustu miłośnikom gatunku.

Chociaż muszę uczciwie przyznać, że na początku można odczuć pewne przeładowanie – wiele się dzieje, a liczni bohaterowie wchodzą na scenę niemal jednocześnie. To może sprawić, że trudno jest zorientować się w zawiłościach fabuły i ustalić powiązania między postaciami.

Thriller psychologiczny Sekret pacjentki – wielowarstwowa łamigłówka

Sekret pacjentki to łamigłówka, w której każdy nowy element fabuły jest kluczowy, ale też potencjalnie wprowadzający w błąd. Loreth Anne White błyskotliwie manipuluje czytelnikiem. Podsuwa liczne fałszywe tropy i tworzy zaskakujące zwroty akcji, co sprawia, że niepewność i ciekawość nie zgasną przez całą lekturę. 

Miałam poczucie, że wszystkie wątki w jakiś sposób się ze sobą łączą, ale nie potrafiłam nawet określić swoich podejrzeń. Tym bardziej, że śmierć kobiety wydaje się tylko pretekstem do wszystkich wydarzeń. To, w jaki sposób ostatecznie Autorka rozwiązała intrygę, było zaskakujące, trudno było przewidzieć takie zakończenie. Jednocześnie zręcznie doprowadza do kulminacji wszystkie elementy fabuły, zachowując przy tym spójność i logiczność rozwiązania. 

Sekret pacjentki – nieprzewidywalny thriller psychologiczny

Sekret pacjentki to thriller psychologiczny, który z pewnością spełni oczekiwania czytelników, którzy oczekują od lektury dobrej łamigłówki i wielu emocji. Loreth Anne White balansuje pomiędzy tajemnicami a odkryciami, co sprawia, że czytelnik jest ciągle na krawędzi. Każdy rozdział to nowe pytania, skłaniające do prób wyprzedzenia autorki w jej grze. Mi się to nie udało, jednak warto było czekać do finału. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Mando – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 27,09.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Rzeczy, które robimy w ciemności” – Jennifer Hillier. Recenzja thrillera psychologicznego

“Kobieta z kabiny dziesiątej” – Ruth Ware. Recenzja thrillera psychologicznego

“Uwięziona” – B.A. Paris. Recenzja thrillera

“Konsultantka” – Ruth Heald. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz