“Czas śmierci” – Max Czornyj. Pierwsza część nowej serii kryminałów
Max Czornyj: "Czas śmierci"

“Czas śmierci” – Max Czornyj. Pierwsza część nowej serii kryminałów

Czas śmierci to gratka dla wielbicieli mocnych wrażeń! Max Czornyj przychodzi z kapitalnym kryminałem, o którym trudno będzie zapomnieć.

Komisarz Sara Adam i brat Hektor

Zbliża się dzień, w którym Jubileuszowy Morderca ma ponownie uderzyć. Komisarz Sara Adam od lat zajmuje się tą sprawą. 

W tym samym czasie brat Hektor, mnich z klasztoru, zostaje wysłany przez arcybiskupa z misją, która wymaga przekonania pewnego księdza do opuszczenia kapłaństwa. 

Losy tej dwójki splatają się przy okazji sprawy śmierci nastolatki.

Czas śmierci – nowa seria kryminałów Maxa Czornyja

Czas śmierci Maxa Czornyja to kryminał, który z pewnością zaintryguje miłośników mrocznych, pełnych napięcia historii. Autor skutecznie buduje wyjątkową atmosferę już od pierwszych stron. Wprawdzie początkowo fabuła rozwija się powoli i toczy wokół kilku wątków jednocześnie, ale ma to swój cel: mamy szansę bliżej poznać głównych bohaterów nowej serii.

Z każdym kolejnym rozdziałem czuć, że klimat mocno się zagęszcza, a kolejne wątki znajdują swoje miejsce w całości. Od tego momentu czytałam książkę niemal na jednym wdechu.

Czas śmierci – kryminał dla czytelników o mocnych nerwach

Max Czornyj stworzył postaci o wyrazistym charakterze, które z pewnością się wyróżniają na tle wielu innych bohaterów polskich kryminałów. Sara Adam, komisarz o silnej osobowości, a także brat Hektor, który widzi i czuje więcej niż inni, to bohaterowie, którzy nadają powieści oryginalnego charakteru. 

Warto dodać, że Czas śmierci to książka dla czytelników o mocnych nerwach. Autor nie szczędzi brutalnych opisów i intensywnych scen – naprawdę trzeba pamiętać o oddychaniu! Szczególnie w ostatnich rozdziałach – dzieje się dużo, jest mnóstwo zwrotów akcji, a ostatnie sceny każą już teraz niecierpliwie czekać na kontynuację.

Czas śmierci – kryminał dla fanów mocnych wrażeń

Czas śmierci to znakomity początek nowej serii. Max Czornyj miał świetny pomysł na nowych bohaterów, a wciągająca intryga i kolejne zwroty akcji dają wrażenie dobrze przemyślanych. Fan kryminałów, który szuka mocnych wrażeń, z pewnością nie będzie zawiedziony. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 24.01.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“99 ofiar Tytusa Mayera” – Marcel Moss. Recenzja thrillera

“W szponach” – Izabela Janiszeska. Recenzja thrillera

“Zrost” – Robert Małecki. Czwarta część serii z Bernardem Grossem

“Szymek” – Piotr Kościelny. Powrót do lat 90-tych (recenzja)

Dodaj komentarz