“W szponach” – Izabela Janiszeska. Recenzja thrillera
Izabela Janiszewska: "W szponach"

“W szponach” – Izabela Janiszeska. Recenzja thrillera

Izabela Janiszewska znowu to zrobiła. Po raz kolejny nie ma dla swoich czytelników litości! W szponach to thriller pełen brutalności, trudnych emocji, zabierający czytelnika w podróż do najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy. 

Dwie płaszczyzny czasowe

2019 rok. Adam ginie w tragicznych okolicznościach. Jego żona Julia i sześcioletni syn Beniamin przeprowadzają się do Grodziska. Niedługo po tym dochodzi do serii dziwnych zdarzeń, o które chłopiec oskarża swojego nowego przyjaciela. Czy istnieje on tylko w wyobraźni Benia?

1996 rok. Ktoś skrzywdził 14-letnią Helę. Gdy policja ignoruje sprawę, ojciec dziewczynki na własną rękę postanawia wymierzyć sprawiedliwość.

W szponach – emocjonalny thriller Izabeli Janiszewskiej

Izabela Janiszewska kolejny raz wciągnęła mnie w świat ludzkiej psychiki – ten najbardziej mroczny i pełen bolesnych emocji. 

Thriller W szponach rozpoczyna się scenami pełnymi napięcia i brutalności, które szokują i głęboko poruszają. Już od początku Autorka umiejętnie buduje atmosferę niepewności i lęku. Historia rozgrywa się na wielu płaszczyznach emocjonalnych: od rozpaczy i strachu po gniew i zemstę. Izabela Janiszewska nie boi się wciągać czytelnika w najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy, pokazując, jak skomplikowane i nieprzewidywalne mogą być ludzkie zachowania pod wpływem ekstremalnych sytuacji.

W szponach – wielowymiarowe postaci

Thriller W szponach to kolejny dowód na to, że Izabela Janiszewska ma nieprzeciętną zdolność tworzenia skomplikowanych, ale wiarygodnych postaci. Bohaterowie – zarówno główni, jak i poboczni – są złożeni i wielowymiarowi. To dodatkowo sprawiło, że przeżywałam intensywne doświadczenia postaci.

W szponach to nie jest prosta historia, o której szybko zapomnę. To brutalna opowieść o krzywdzie, zemście i złu tkwiącym w ludziach, która porusza i pozostawia trwały ślad. Każda strona tej książki prowokuje do głębokiej refleksji nad ludzką naturą i pokazuje, jak cienka jest granica między dobrem a złem w naszych działaniach.

W szponach – dla miłośników nieszablonowych thrillerów

W szponach to thriller dla ceniących sobie mocne, emocjonalne historie, w których każda strona książki pogłębia intrygę i zaskakuje odbiorcę. Jest to idealna propozycja dla miłośników gatunku, którzy szukają czegoś więcej niż tylko powierzchownej rozrywki. Polecam!


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 25.10.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Ludzie z mgły” – Izabela Janiszewska. Recenzja thrillera psychologicznego

“Szymek” – Piotr Kościelny. Powrót do lat 90-tych (recenzja)

“99 ofiar Tytusa Mayera” – Marcel Moss. Recenzja thrillera

“Zrost” – Robert Małecki. Czwarta część serii z Bernardem Grossem

Dodaj komentarz