“Kto porwał Daisy Mason?” – Cara Hunter. Pierwsza część serii kryminałów z Adamem Fawleyem

“Kto porwał Daisy Mason?” – Cara Hunter. Pierwsza część serii kryminałów z Adamem Fawleyem

Kolejna seria, którą nadrabiam! Kto porwał Daisy Mason? Cary Hunter to pierwszy tom cyklu z detektywem Adamem Faweyem. 

Podejrzana impreza

W czasie sąsiedzkiej imprezy znika z domu ośmioletnia Daisy Maison. Jak to możliwe, że ktoś obcy byłby w stanie wyprowadzić ją na oczach wszystkich? Dla Adama Fawley’a rodzina od początku budzi podejrzenia.

Kto porwał Daisy Mason? – debiut Cary Hunter

Kto porwał Daisy Mason? to debiut Cary Hunter z 2018 roku. To także pierwsza część serii kryminałów z Adamem Flaweyem. I w końcu: to kapitalny wybór dla fanów dobrze napisanych kryminałów.

Przeczytałam tę książkę jednym tchem, chociaż nie powiem: początkowo jej konstrukcja nieco mnie zniechęciła. Cara Hunter bowiem nie pokusiła się o podział na rozdziały, więc cała historia była napisana praktycznie jednym ciągiem. Ostatecznie jednak okazała się tak bardzo wciągająca i tak dobrze napisana, że trudno było się od niej oderwać.

Kto porwał Daisy Mason? – kryminał, który od początku wciąga

Kto porwał Daisy Mason? to przemyślany kryminał, w którym nie ma miejsca na niedociągnięcia. Wątek zaginięcia dziecka jest tutaj rewelacyjnie opisany. Dosłownie od pierwszej strony czytelnik jest wrzucony w wir wydarzeń – co dla mnie początkowo było nieco skomplikowane. Już wtedy odbiorca może mieć wątpliwości. Chłód matki, teatralna rozpacz ojca, wycofanie starszego brata. Każda kolejna strona to powolne odkrywanie tajemnic, poznawanie z bliska tej rodziny, jej otoczenia, a także samej Daisy. To wszystko nierozerwalnie łączyło się z ciężką policyjną robotą wielu zaangażowanych w to bohaterów.

Obok tego toczył się inny wątek – hejt w internecie, jego skutki, a także społeczne przyzwolenie na tę sytuację. To, że Cara Hunter nie podzieliła swojej historii na rozdziały z czasem stało się dla mnie zaletą, bo wycinki z Twittera, Facebooka i gazet stanowiły dobry przerywnik, w którym śledzimy to, co ze sprawą poczyniła opinia publiczna.

Kto porwał Daisy Mason? – pierwsza część serii z Adamem Faweyem

Kto porwał Daisy Mason? Cary Hunter to naprawdę świetny początek serii, a że to także debiut, to tym bardziej chętnie sięgnę po kolejne części. Dla wszystkich fanów porządnie napisanych kryminałów – polecam! Warto wrócić do tej serii!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona

Kategoria: kryminał

Premiera: 3.10.2018.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Obrona” – Steve Cavanagh. Recenzja thrillera prawniczego

“Pół na pół” – Steve Cavanagh. Recenzja thrillera prawniczego

“W gąszczu kłamstw” – Kate Alice Marshall. Recenzja bestsellerowego thrillera

“Dobra dziewczyna, zła dziewczyna” – Michael Robotham. Recenzja thrillera kryminalnego

Dodaj komentarz