Przemysław Żarski: “Gabinet luster”. Klimatyczny polski thriller
Przemysław Żarski; "Gabinet luster"

Przemysław Żarski: “Gabinet luster”. Klimatyczny polski thriller

Gabinet luster to najnowszy thriller Przemysława Żarskiego. Autor długo kazał czekać na kolejną swoją powieść, jednak gwarantuję – było warto!

Tajemnicze zaginięcie nastolatka

Ada miała cztery lata, kiedy zaginął jej kilkunastoletni brat Igor. Te wydarzenia odbiły się na całym jej życiu. Dwadzieścia lat później w drzwiach znajduje kopertę, a w niej rysunek, który wykonała będąc mała.

Postanawia wrócić do rodzinnej miejscowości i poznać prawdę na temat tamtych wydarzeń.

Gabinet luster – Przemysław Żarski zaprasza do zwiedzania

Gabinet luster to polski thriller, który pochłonie chyba każdego wielbiciela tego gatunku. Przemysław Żarski o to zadbał. Intryga została przez Niego skonstruowana w taki sposób, jakby czytelnik rzeczywiście miał znaleźć się w tytułowym dobrze zaprojektowanym gabinecie luster. 

Początkowo będzie się poruszał pewnie, wszystko sprawi wrażenie się prostego i łatwego w odbiorze, a droga jasno wytyczona. Z każdym krokiem (czy też z każdą kolejną przeczytaną stroną) odbiorca będzie tracił pewność siebie. Pojawią się pytania, co tu jest złudzeniem, a co rzeczywistością? To zagubienie w niczym nie przeszkadza – czytelnik raczej będzie chciał brnąć dalej powodowany coraz większą ciekawością.

Dotarcie do rozwiązania to przejście pewnego procesu, w którym całkowicie (pomimo wątpliwości) należy zaufać Autorowi – przewodnikowi i konstruktorowi tego miejsca. Gwarantuję, że każdy element przez niego zaprojektowany, został w pełni przemyślany.

Gabinet luster – polski thriller z wyjątkowym klimatem

Gabinet luster to thriller, który wzbudzi wiele emocji, a to za sprawą dramatu rodzinnego, wokół którego skupia się fabuła i przede wszystkim Ady, głównej bohaterki. Smutek, współczucie i próba zrozumienia bohaterów to jedno. Czytelnikowi będzie towarzyszył brak pewności, napięcie i zaskoczenie – wyjątkowy styl Autora jest tego gwarancją. 

Ważne jest także osadzenie akcji w niewielkiej miejscowości, która w sezonie letnim żyje turystyką. Przemysław Żarski “zamknie” w niej odbiorcę i zarazi klimatem, który w niej panuje.

Gabinet luster – rewelacyjny polski thriller

Gabinet luster to thriller przemyślany w najdrobniejszym szczególe. Autor kierował się tu jasno wytyczoną ścieżką, którą tylko On zna. Jako przewodnik w swoistym gabinecie luster sprawił, że ta historia to majstersztyk.


Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału

Kategoria: thriller

Premiera: 4.05.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – kwiecień 2022. Moje Top 3

Przemysław Żarski: “Cierń”. Finał cyklu z komisarzem Kreftem

Max Czornyj: Mortalista. Początek nowej serii kryminalnej

Diana Brzezińska: “Nie dopniesz swego”. Pierwsza część serii z Gabrielą Sawicką

Dodaj komentarz