“Pół na pół” – Steve Cavanagh. Recenzja thrillera prawniczego
Steve Cavanagh: "Pół na pół"

“Pół na pół” – Steve Cavanagh. Recenzja thrillera prawniczego

Nieodkładalny thriller prawniczy? Pół na pół zdecydowanie do takich należy, a Steve Cavanagh z miejsca stał się autorem, do którego będę wracać!

Wzajemne oskarżenia

Dwie siostry nawzajem oskarżają się o zabicie ojca. Policja zgarnęła je obie, czekają na proces. Po stronie jednej z nich staje adwokat Eddie Flynn przekonany, że to jego klientka jest niewinna.

Pół na pół – rewelacyjny thriller prawniczy

John Grisham od zawsze był dla mnie mistrzem thrillerów prawniczych. I tak było dopóki nie zaczęłam czytać książki Pół na pół Steva Cavanagha. W tej powieści wszystko do siebie pasowało, a zrobiła na mnie tak wielkie wrażenie, że chyba jeszcze długo żadna jej nie dorówna.

Doskonała konstrukcja fabularna, zwroty akcji, świetny styl pisarski i kapitalnie skonstruowani bohaterowie – o tej książce mogłabym mówić i mówić! Steve Cavanagh nie zarzuca swoich czytelników skomplikowanymi terminologiami prawnymi czy systemami, które powodowałyby problem z odbiorem fabuły. Autor stawia na akcję, która rozgrywa się w środowisku prawniczym. Skutecznie trzyma czytelnika w napięciu i prowokuje do samodzielnego odkrycia rozwiązania. Stopniowo odsłania kolejne warstwy, podsuwa tropy, czym zmusza do nieustannego główkowania. A przy tym gwarantuje kapitalną rozrywkę.

Pół na pół – doskonała konstrukcja bohaterów

Pół na pół to także rewelacyjnie skonstruowani bohaterowie. Jedno to oskarżone siostry. Są trudne do rozgryzienia, każda z nich może być winną, a może rozwiązanie kryje się jeszcze gdzieś indziej?

A drugie to prawnicy zaangażowani w sprawę. Tu też Autor nie ułatwia, bo zdaje się, że zarówno Kate, jak i Eddie stoją po słusznej stronie i nie można nie czuć do nich sympatii. W przypadku Eddiego poczucie humoru i złośliwość to majstersztyk. Z kolei Kate została niejako “wykorzystana” do przedstawienia sytuacji kobiet w środowisku prawniczym. 

Pół na pół – seria thrillerów prawniczych z Eddiem Flynnem

Pół na pół to część serii thrillerów prawniczych z Eddiem Flynnem, ale nie trzeba znać poprzednich części. Ja sama wcześniej ich nie czytałam i z łatwością odnalazłam się w tej historii. Co nie zmienia faktu, że poprzednie i kolejna część są już u mnie.

Pół na pół oczywiście ląduje na półce z książkami “Polecam jak nie wiem co!”. Nie odpuszczajcie tego tytułu!


Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Kategoria: thriller

Premiera: 12.07.2023.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“W gąszczu kłamstw” – Kate Alice Marshall. Recenzja bestsellerowego thrillera

“Dobra dziewczyna, zła dziewczyna” – Michael Robotham. Recenzja thrillera kryminalnego

“Nasza dziewczynka” – Georgina Cross. Thriller psychologiczny – recenzja

Dodaj komentarz