“W gąszczu kłamstw” – Kate Alice Marshall. Recenzja bestsellerowego thrillera
Kate Alice Marshall: "W gąszczu kłamstw"

“W gąszczu kłamstw” – Kate Alice Marshall. Recenzja bestsellerowego thrillera

W gąszczu kłamstw Kate Alice Marshall to bestsellerowy thriller, który na Goodreads ma ponad 100 tysięcy opinii! Przeczytajcie o moich wrażeniach z lektury.

Dwadzieścia lat tajemnicy

Ponad dwadzieścia lat temu Naomi, Olivia i Cassidy spędziły lato w lesie na zabawie w boginie. Wierzyły w cuda i siłę obrzędów. Tę zabawę przerwała nagle napaść na Naomi, która cudem uszła z życiem. Zeznania dziewczynek doprowadziły do ujęcia seryjnego zabójcy.

Teraz Naomi chce się dowiedzieć, co naprawdę wydarzyło się w lesie.

W gąszczu kłamstw – thriller pełen intryg

Nie spodziewałam się, że thriller W gąszczu kłamstw będzie aż tak porywający i angażujący! Oj, długo się nie spodziewałam, bo przez jakieś 100-120 pierwszych stron kompletnie nie umiałam wczuć się w klimat powieści. Zabawy małych dziewczynek, tajemnicza Persefona, sporo opisów, a także trauma i próba ucieczki od przeszłości. Ten początek i jego dziwny klimat mnie nie kupił – tu nic wielkiego się nie działo.

Jednak Kate Alice Mashall pokazała, że dobrze wie, jak dobrze zbudować napięcie i skonstruować intrygę, by – nie wiedzieć, kiedy – wejść w tę historię w pełni. Sama nie wiem, kiedy dałam się w nią wciągnąć i podążałam za Autorką w tytułowy gąszcz kłamstw.

W gąszczu kłamstw – spróbuj odkryć tajemnicę sprzed lat

Tytuł W gąszczu kłamstw idealnie odzwierciedla to, z czym może czytelnik się zetknąć w thrillerze Kate Alice Marshall. Z każdą stroną będziemy wkraczać w coraz większy mrok. Każda strona składa się na coraz większą plątaninę. Bohaterowie nabierają nowego znaczenia dla historii, każde wydarzenie przedstawia przeszłość w innej perspektywie. Każdy szczegół tej intrygi ma do czegoś doprowadzić – ale do czego? Mnóstwo tu kłamstw, niedopowiedzeń, tajemnic. 

Świetnie było razem z bohaterką przemierzać przez ten gąszcz, tę plątaninę, próbować odkryć, kto jaką rolę odegrał w tej historii. I zakończenie – tego nie można było się spodziewać, a każdy element intrygi wskoczył niespodziewanie na swoje miejsce. 

W gąszczu kłamstw – thriller dla wymagających

Kate Alice Marshall wykonała kawał porządnej roboty. Stworzyła mroczny, oblepiający czytelnika klimat, zbudowała intrygę, w której z każdą stroną mnożyły się pytania. A także skonstruowała niejednoznaczne postaci. 

W gąszczu kłamstw to w każdym calu przemyślany thriller, który zaspokoi oczekiwania wymagających fanów gatunku. Polecam!


Wydawca:  Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 13.03.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Ostatnie słowo” – Agnieszka Pietrzyk. Recenzja thrillera

“Dobra dziewczyna, zła dziewczyna” – Michael Robotham. Recenzja thrillera kryminalnego

“Insomnia” – Sarah Pinborough. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz