“Jedno z nas nie żyje” – Jeneva Rose. Witaj w Buckhead
Jeneva Rose: "Jedno z nas nie żyje"

“Jedno z nas nie żyje” – Jeneva Rose. Witaj w Buckhead

Luksusowe samochody, wielkie domy, ubrania od najlepszych projektantów. Witajcie w Buckhead – tu wszystko jest grą pozorów. Dopóki nie dojdzie do morderstwa. Jedno z nas nie żyje to nieszablonowy thriller z gatunku domestic noir, który przeczytacie na jednym wdechu.

Witaj w Buckhead

Kobiety z Buckhead – z pozoru przyjaciółki, w rzeczywistości rywalki. Łączy je miłość do pieniędzy, intryg i przede wszystkim do siebie samej. Spotykają się w ekskluzywnym salonie kosmetycznym Glow. Jego właścicielką jest Jenny, która jako jedyna zna wszystkie sekrety mieszkańców

Żeby rozwikłać sprawę morderstwa – trzeba zrozumieć to miejsce.

Jedno z nas nie żyje – nieschematyczny thriller domestic-noir

Jedno z nas nie żyje to thriller z gatunku domestic-noir, który podczas lektury przywodził mi na myśl popularny serial Gotowe na wszystko. Różnica jest taka, że jest mniej zabawnie, a bardziej intrygująco. No i jest trup.

Nieszablonowość tej historii tkwi w tym, że czytelnik nie wie, kto zginął. Prowadzone jest przesłuchanie Jenny, która opowiada śledczemu o tym, co działo się kilka tygodni przed morderstwem. Początkowo wszystko będzie czytelnika ciekawić – będzie miał okazję poznać bohaterki, ich mężów i styl życia. Z każdą stroną jednak atmosfera będzie się zagęszczać, a odbiorca będzie szukał odpowiedzi na pytanie nie tylko o to, kto zamordował, ale także kto zginął. Rozwiązanie tej intrygi początkowo może rozczarować, ale spodziewajcie się dużego zaskoczenia.

Jedno z nas nie żyje – rewelacyjna kreacja bohaterów

Jeneva Rose zaprasza do świata pełnego pieniędzy, luksusowych samochodów, ubrań od projektantów i beztroskiego życia. Z pozoru. 

Życie w Buckhead, opisane w thrillerze Jedno z nas nie żyje, poznajemy z perspektywy kilku bohaterek. W rzeczywistości każda z tych kobiet ma coś do ukrycia, każda mogła zabić lub być ofiarą. Jeneva Rose kapitalnie wykreowała te postaci. Jest ich dużo, ale znacznie się od siebie różnią, są ciekawe i przyciągają uwagę, a to sprawia, że nie można pogubić się w fabule

Ponadto styl Autorki nie pozwolił mi oderwać się od lektury. Oprócz tego, że zbudowała rewelacyjny klimat, akcja była wartka, to nieraz było naprawdę zabawnie.

Jedno z nas nie żyje – rewelacyjny thriller z gatunku domestic-noir

Jedno z nas nie żyje trafia na listę moich tegorocznych ulubieńców. Lektura tego thrillera to świetna rozrywka – gra pełna pokręconych ścieżek, złudzeń i manipulacji (także czytelnikiem). Polecam – dobra zabawa gwarantowana!

Książkę możesz kupić m.in. tutaj (link afiliacyjny)


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 7 września 2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki na lato 2022. Co czytać w wakacje 2022?

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #68

Jeneva Rose “Perfekcyjne małżeństwo”. Perfekcyjny debiut Autorki?

“Labirynt” – Piotr Borlik zaprasza do gry. Thriller psychologiczny

Dodaj komentarz