“Dobra dziewczyna, zła dziewczyna” – Michael Robotham. Recenzja thrillera kryminalnego
Michael Robotham: "Dobra dziewczyna, zła dziewczyna"

“Dobra dziewczyna, zła dziewczyna” – Michael Robotham. Recenzja thrillera kryminalnego

Evie od razu zwraca uwagę. Dziewczyna pełna tajemnic, skomplikowanej przeszłości, z wyjątkowym darem. Przeczytajcie o książce Michaela Robothama: Dobra dziewczyna, zła dziewczyna.

Kim jest Evie?

Nie wiadomo, kim jest Evie. Po sześciu latach, odkąd ją znaleziono, wciąż nie wyjawiła swojej prawdziwej tożsamości. Ma niespotykany dar – bezbłędnie potrafi odkryć, czy ktoś kłamie.

Pewnego dnia poznaje Cyrusa, policyjnego psychologa, który pracuje nad śmiercią nastoletniej łyżwiarki.

Dobra dziewczyna, zła dziewczyna – pierwsza część serii Michaela Robothama 

Dobra dziewczyna, zła dziewczyna Michaela Robothama to pierwsza część serii thrillerów z Cyrusem Havenem. To książka, wobec której miałam dość duże oczekiwania.

Wszystko na początku wydawało się świetne – Autor zawarł to, co lubię w thrillerach. Wyjątkowa bohaterka – pewna siebie nastolatka z tajemniczą przeszłością i z wyjątkowymi umiejętnościami. Z drugiej strony psycholog, który swoje w życiu przeszedł. A w tym wszystkim śledztwo w sprawie śmierci młodej łyżwiarki.

A poza tym wyjątkowy klimat – tajemniczy, mroczny, pełen bólu, o którym trudno mówić. Przez cały czas przyciągał mnie do tej książki. Z przyjemnością obserwowałam też relację pomiędzy Evie a Cyrusem – oboje tak naprawdę nie wiedzą, czym jest bliskość, zaufanie i troska o drugiego człowieka. I próbują się w tym odnaleźć.

Dobra dziewczyna, zła dziewczyna – thriller o trudnej przeszłości

Dobra dziewczyna, zła dziewczyna to jednak też thriller, z którym mam pewien problem. Z jednej strony toczyła się historia Evie i Cyrusa, z drugiej natomiast śledztwo oparte o dramat rodzinny. Oba wątki mocne, dobrze skonstruowane, emocjonalne, a zdawały się być od siebie odległe. Moja uwaga była co rusz przeciągana raz w jedną, raz w drugą stronę, emocje przerzucane, przez co trudno było się do końca wczuć w którąś z tych historii.

Zakończenie nie do końca mnie usatysfakcjonowało. Bo choć śledztwo było przemyślane i dobrze poprowadzone, to wątek Evie i Cyrusa sprawił mi pewien zawód. Natomiast liczę, że w kolejnej części ta historia będzie kontynuowana.

 Dobra dziewczyna, zła dziewczyna – thriller dla wielbicieli emocjonalnych historii

Jeśli lubicie thrillery z wyraźnie zarysowanymi postaciami i gęstą atmosferą, Dobra dziewczyna, zła dziewczyna Michaela Robothama może się Wam spodobać. Książka ta jest dla fanów kryminałów, którzy cenią sobie w książkach emocje i obraz złożonych relacji międzyludzkich. Jednak, by dopełnić tę historię – liczę na kontynuację!


Wydawca: Wydawnictwo Znak/ Znak Crime – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 28.02.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Czwarta małpa” – J.D. Barker. Pierwsza część serii #4MK

“Niewypowiedziane” – Jess Lourey. Recenzja thrillera

“Blizna” – Juan Gómez-Jurado. Prequel trylogii – recenzja

“Dzień zero” – Ruth Ware. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz