“Sobowtórka” – Sarah Bonner. Recenzja thrillera
Sarah Bonner: "Sobowtórka"

“Sobowtórka” – Sarah Bonner. Recenzja thrillera

Sobowtórka to thriller, który naprawdę Was zaskoczy – choć początek wcale o tym nie świadczy. Sarah Bonner popełniła naprawdę dobry debiut 😉

Podwójne życie

Leah i Megan to siostry bliźniaczki. Od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Gdy znika Leah – znana influancerka i autorka poczytnej książki – nikt się nie orientuje. Megan postanawia ją zastąpić i zaczyna prowadzić podwójne życie.

Sobowtórka – debiut Sarah Bonner

Sobowtórka to debiutancki thriller Sarah Bonner. Od początku miałam wrażenie, że w tej książce nic mnie nie zaskoczy. Fabuła wydawała się nieskomplikowana, główny wątek i schemat raczej oklepany. Bo co też jeszcze mogło się wydarzyć? Już wtedy przewidywałam zakończenie i właściwie wszystko do niego prowadziło.

Jednak Sarah Bonner potrafi zaskoczyć! Sobowtórka to thriller psychologiczny pełen świetnych plot twistów. Kiedy wydawało mi się, że już wszystko wiem, że do finału może prowadzić jedna droga, to Autorka jednym zdaniem wprawiała w osłupienie i historia przybierała całkiem nowy obrót. 

I od początku – znowu wydaje się, że schemat jest oklepany, fabuła niczym nie zaskoczy, znowu zaczynamy przewidywać zakończenie. Nic bardziej mylnego – Sarah Bonner wodzi czytelnika za nos i tym samym wciąga go w fantastyczna zabawę.

Sobowtórka – thriller psychologiczny

Do tego Sobowtórka została napisana w lekkim, przyjemnym stylu. Autorka nie nadała postaciom jakiejś niesamowitej głębi, jakby nie zawracała sobie tym specjalnie głowy i postawiła na toczącą się akcję. To nadawało thrillerowi lekkości, dzięki czemu lektura to kilka godzin świetnej rozrywki.

Do końca idealnie jednak nie było. Zakończenie było świetną kropką nad i, jednak spostrzegawczy czytelnik dobrze pamiętał o jednym szczególe. Ja pamiętałam 😉 Dlatego przez kilkadziesiąt stron ciągle coś mi nie pasowało, a to z kolei odciągało moją uwagę od toczącej się akcji. Ostatecznie przy zakończeniu nie było wielkiego zaskoczenia. 

Sobowtórka – thriller pełen zaskoczeń

Niemniej Sobowtórka to thriller, który z pewnością usatysfakcjonuje niejednego wielbiciela gatunku. Trzyma w napięciu, dostarcza wielu wrażeń i jest kapitalną rozrywką. Polecam!


Wydawca: Muza SA – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 7.06.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #74

Najlepsze książki – maj 2023. Moje topki

“Śmierć, która cię ocali” – Jack Jordan. Thriller z wątkiem medycznym

“Ta dziewczyna” – Ruth Ware. Thriller z motywem dark academia

Dodaj komentarz