“Obrona” – Steve Cavanagh. Recenzja thrillera prawniczego
Steve Cavanagh: "Obrona"

“Obrona” – Steve Cavanagh. Recenzja thrillera prawniczego

Obrona to debiutancka powieść Steve’a Cavanagha. Jest to też pierwsza część serii z prawnikiem Eddiem Flynnem, którego poznałam przy okazji thrillera Pół na pół.

Nieproszony klient

Oleg Wołoczek to groźny szef nowojorskiej mafii. Eddie Flynn ma nieszczęście reprezentować go w sądzie. Nie ma jednak wyjścia – proces musi przebiec pomyślnie dla Wołoczka, bo inaczej zginie córka prawnika.

Obrona – pierwsza część serii z Eddiem Flynnem

Obrona to pierwsza część serii thrillerów prawniczych z Eddiem Flynnem. Steve Cavanagh zachwycił mnie swoją powieścią Pół na pół. To piąta część tej serii, którą można czytać bez znajomości poprzednich. Jednak od razu wiedziałam, że muszę nadrobić całość. Od razu zaznaczę, że Obrona jest w zasadzie nie do zdobycia – chyba tylko w bibliotece.

Nie był to jednak tak kapitalny thriller prawniczy, jakiego się spodziewałam, aczkolwiek trzeba przyznać, że jako debiutant, Steve Cavanagh zrobił robotę 🙂 Mój błąd, że podeszłam do tej książki z dużym entuzjazmem.

Obrona – thriller prawniczy z elementami sensacyjnymi

Obronę czytało się bardzo dobrze. Akcja była tu wyjątkowo dynamiczna – fabuła rozgrywała się na przestrzeni nieco więcej niż 24 godzin. Działo się naprawdę wiele, zwroty akcji towarzyszyły tej lekturze co kilka rozdziałów. Wyścig z czasem, walka o życie córki, bezwzględność przestępców – a główny bohater był w tym wszystkim sam. Jedyne na co mógł liczyć to własny spryt, intelekt i doświadczenie oszusta. Nie sposób takiego bohatera nie lubić 🙂

Akcję spowalniały jednak retrospekcje. Rozumiem ich obecność – dzięki nim lepiej poznaliśmy Eddiego. Ale początkowo pojawiały się nieco zbyt często, a ponadto nie wszystkie te historie były ciekawe.

Najlepszymi fragmentami okazały się sceny z sądu. Rozgrywki prawnicze to coś, co Autorowi naprawdę wyszło. Było tu także sporo elementów sensacyjnych, których nie jestem wierną fanką, jednak dobrze uzupełniały tę powieść.

Obrona – debiut Steve’a Cavanagha

Obrona Steve’a Cavanagha to całkiem dobrze skonstruowany thriller prawniczy. Lekki, stanowiący doskonałą rozrywkę. Jako debiut Autora – świetny. Dobrze wiedzieć, że najlepsze dopiero przede mną 🙂


Wydawca:  Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona

Kategoria: thriller

Premiera: 2.03.2016.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Pół na pół” – Steve Cavanagh. Recenzja thrillera prawniczego

“W gąszczu kłamstw” – Kate Alice Marshall. Recenzja bestsellerowego thrillera

“Dobra dziewczyna, zła dziewczyna” – Michael Robotham. Recenzja thrillera kryminalnego

Dodaj komentarz