“Klątwa Utopców” – Iwona Banach. Patronacka recenzja komedii kryminalnej
Iwona Banach: "Klątwa Utopców"

“Klątwa Utopców” – Iwona Banach. Patronacka recenzja komedii kryminalnej

Witajcie w szalonym świecie Utopców! Choć może się wydawać, że tu wszystko jest możliwe i niespodziewane, to jedno jest pewne: nigdy nie brakuje rozrywki i niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Przeczytajcie o komedii kryminalnej Iwony Banach: Klątwa Utopców.

W pogoni za dziadkiem

Dagmara wraz z przyjaciółką musi wyjechać na wieś do dziadka. Na miejscu okazuje się, że starszy mężczyzna zniknął i wszystko wskazuje na porwanie. Dziewczyna wyrusza na poszukiwania. Wraz z ekipą nowych znajomych trafia do wsi Utopce.

Klątwa Utopców – szalona wycieczka 

Witajcie w Utopcach. To wieś położona niedaleko Zamościa i wprawdzie fikcyjna, ale i tak – kto by nie chciał spędzić wakacyjnych chwil w starym sanatorium. Może i jest dziura w dachu, może jest problem z jakimś spadkiem, a może nawet zdarzy się jakieś morderstwo czy dwa. (Nawiasem mówiąc, jest bezpiecznie, areszt świeci pustkami: 

– A gdzie tam, jacy przestępcy? – Kusiakowa wzruszyła ramionami. – Teraz na stanie mają tylko Łokietka, Fudasiową i Mietka kobity szwagra zięcia)

Najważniejsze, że w ruinach działa kuchnia! A w niej największy: skarb Utopców – Kusiakowa! To gwarancja dostępu do świeżutkich plotek, zachowania cnoty oraz pyszniutkich obiadków (zupa wiśniowa na kościach czy bezmięsne kotlety schabowe – gdzie indziej je spotkacie?).

Klątwa Utopców – wyborna komedia kryminalna

Iwona Banach znowu to zrobiła! Kolejny raz podczas lektury jej książki bolał mnie brzuch ze śmiechu, a mąż upominał, żebym trochę ciszej się śmiała. 

Pani Iwona ma to poczucie humoru, które ja bardzo szanuję i bardzo dobrze się w nim czuję.  Klątwa Utopców to książka z rodzaju tych, w której prawie każdy z bohaterów robi robotę, nadaje historii kształt. Różowa Pindzia, Kusiakowa, delikatny Filip, a nawet psy i Muciek – spotkanie z tymi bohaterami to zabawa pełna niespodziewanych i szalonych zdarzeń, kapitalnych dialogów i niekontrolowanych wybuchów śmiechu. 

Dzieje się dużo, niekoniecznie jest tu jakiś porządek logiczny, ale Klątwa Utopców niezaprzeczalnie poprawia nastrój, a czas z nią spędzony to niemal jak czas z dobrymi znajomymi, z którymi nie chce się rozstawać.

Klątwa Utopców – Iwona Banach w kapitalnej formie!

Lektura komedii kryminalnej Klątwa Utopców była dla mnie prawdziwą ucztą i jest jedną z najlepszych książek Iwony Banach, jakie miałam okazję czytać. Bardzo polecam wybrać się do Utopców oraz poznać mieszkańców tej pełnej wariactwa wsi!


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za zaufanie!

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 23.08.2023.


Recenzje komedii kryminalnych, które mogą Cię zainteresować:

“Czarci krąg” Iwona Banach. Recenzja patronacka

Iwona Banach: “Królowa Śniegu nie żyje”. Świąteczna komedia kryminalna (recenzja patronacka)

“Gdzie są moje zwłoki?” – Małgorzata Starosta. Recenzja komedii kryminalnej

“Siła złego na jednego” – Alek Rogoziński. Recenzja komedii kryminalnej

Dodaj komentarz