“Czarci krąg” Iwona Banach. Recenzja patronacka
Iwona Banach: "Czarci krąg"

“Czarci krąg” Iwona Banach. Recenzja patronacka

Czym jest wampirioza? Jakie są skutki bezstresowego wychowania? Jak wygląda przemiana w wampira? Przeczytajcie o komedii kryminalnej Iwony Banach Czarci krąg.

Wampiry w Zagubinie

W miasteczku Zagubin zostaje odkryty pochówek wampiryczny. Część mieszkańców jest tym przerażona, jednak większość widzi tu okazję do zarobku i zdobycia sławy.

No i zaczęło się wampiryczne szaleństwo. Wybuchła fioletowa krowa, odkryto zwłoki kobiety, w której ktoś zatopił zęby, a to wszystko w cieniu przygotowań do Wampiriady.

Czarci krąg – szalona komedia kryminalna

Komedie kryminalne Iwony Banach to dla mnie pewniak. Poczucie humoru jest bardzo “moje”, szalonej wyobraźni Autorce ogromnie zazdroszczę, a demaskowanie naszych wad wychodzi tu perfekcyjnie. Przy czym sama podchodzę do książek Pani Iwony bardziej jak do komedii niż jak do kryminału.

Jeżeli tylko zdecydujecie się sięgnąć po Czarci krąg możecie być pewni jednego: to istne szaleństwo, gdzie wybuchająca krowa to tylko wstęp. Dalej przygotujcie się na widoki takie jak: pokurcz z reklamówką z Biedronki ciągnący za sobą trumnę, przemianę Dziuńki w wampira lub pijany Zyzol – zezowaty 60-kilogramowy pies. Dowiecie się też, czym jest wampirioza, poznacie bohaterskiego chomika oraz opłakane skutki bezstresowego wychowania (tu płakałam ze śmiechu, chociaż w mojej sytuacji może nie powinnam).

Komedie kryminalne Iwony Banach

Komizm sytuacyjny i komizm językowy to znaki rozpoznawcze Iwony Banach, a w korzystaniu z onomatopei jest mistrzem świata i okolic. W komedii kryminalnej Czarci krąg dodajmy do tego kapitalną kreację bohaterów. I już mamy historię, której nie można się oprzeć. 

Standardowo – śledztwo jest gdzieś bardziej w tle, za to Autorka doskonale podkreśla nasze skłonności do plotkowania, przekręcania i poszukiwania lub tworzenia sensacji na siłę. I choć wszystko to opiera się na przerysowanych sytuacjach, to jednak gdzieś z tyłu głowy mam myśl, że w naprawdę wiele bzdur jesteśmy w stanie uwierzyć.

Czarci krąg – rozrywka w najlepszym wydaniu

Komedie kryminalne Iwony Banach – w tym Czarci krąg jako jedna z lepszych, jakie czytałam do tej pory – to jak filmy z serii Naga broń z Leslie Nielsenem. Totalnie nieprzewidywalne, z szalonym poczuciem humoru (którego nie wszyscy muszą być fanami), przepełnione absurdem – dla mnie to rozrywka w najlepszym wydaniu.


Wydawca: Wydawnictwo Dragon – dziękuję za zaufanie!

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 12.04.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze kryminały i thrillery pierwszego kwartału 2023. Kupisz je taniej na Wielkanocnym Kiermaszu Ebookpoint.pl!

“Lokator do wynajęcia” – Iwona Banach. Recenzja patronacka

Iwona Banach: “Do zakopania jeden trup”. Recenzja patronacka

Dodaj komentarz