“Siła złego na jednego” – Alek Rogoziński. Recenzja komedii kryminalnej
Alek Rogoziński: "Siła złego na jednego"

“Siła złego na jednego” – Alek Rogoziński. Recenzja komedii kryminalnej

Totalnie zagmatwana intryga, sporo wyrazistych bohaterów i świetny humor Alka Rogozińskiego. Przeczytajcie o jego najnowszej komedii kryminalnej Siła złego na jednego.

Jedyne słuszne rozwiązanie

Rafał jest załamany po tym, jak odeszła od niego żona. Zwierza się z tego swojej przyjaciółce Ilonie Kosteckiej, bo nie jest w stanie zaakceptować, że ukochana związała się z Niziołkiem – mężczyzną mało, że niesympatycznym, to niskim. Rafałowi do głowy przychodzi tylko jedno rozwiązanie.

Zabicie kochanka żony okazuje się zbędne – w mieszkaniu zastaje Niziołka martwego, a nad nim pochyla się matka Rafała.

Siła złego na jednego – Alek Rogoziński w formie!

Co tu się działo! Zamieszanie, jakich mało! Siła złego na jednego to komedia kryminalna z rodzaju tych, które bawią, ale i angażują czytelnika w ciekawą intrygę. Alek Rogoziński doskonale wyważył oba elementy, nadając im właściwego tonu, dzięki czemu czytelnik będzie śledził fabułę z nieustającym zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy.

Siła złego na jednego – bohaterowie Alka Rogozińskiego

Wydaje się, że Alek Rogoziński, dobierając bohaterów komedii kryminalnej Siła złego na jednego, kierował się zasadą “od przybytku głowa nie boli’. Biorąc pod uwagę to, jaką rolę cała ta grupa odgrywała dla całości – absolutnie mi to nie przeszkadzało, a raczej sprawiło, że pomysł na intrygę był wyjątkowo trafiony. Autor poświęcił dość dużo miejsca na przedstawienie czytelnikom swoich bohaterów, ale historia na tym nie ucierpiała.   

Humor Alka Rogozińskiego jest tu na kapitalnym poziomie: przemyślany, pasuje do fabuły, ale i odrobinę daje czytelnikom prztyczka w nos. Tu przodowała mama Rafała, która świetnie obrazowała nasze stare dobre polskie przywary i ambicje. Humor sytuacyjny wyjątkowo przypadł mi do gustu – świetne pomysły Autora, zaskakujące momenty i kapitalnie dobrani pod nie bohaterowie doskonale ze sobą współgrały.

Siła złego na jednego – komedia kryminalna w pełnej krasie

Fani komedii kryminalnych nie będą zawiedzeni, mile zaskoczeni będą też wielbiciele serii z Różą Krull. Siła złego na jednego ma w sobie wszystko, czego temu gatunkowi potrzeba, choć mi samej trochę zabrakło absurdu obecnego w komedii Bardzo cichy rozwód


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: komedia kryminalna

Premiera: 31.05.2023.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #73

“Bardzo cichy rozwód” – Alek Rogoziński. Czy Warszawa jest na to gotowa?

“Czarci krąg” Iwona Banach. Recenzja patronacka

“Tobie się uda” – Milena Wójtowicz. Druga część serii komedii kryminalnych

Dodaj komentarz