“Dom obok” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera psychologicznego
Klaudia Muniak: "Dom obok"

“Dom obok” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera psychologicznego

Dom obok Klaudii Muniak, to nie tylko trzymający w napięciu thriller psychologiczny. To labirynt niepokojących wydarzeń i brutalnych scen, w które zostaje wciągnięty czytelnik.

Nie wiadomo jak, nie wiadomo gdzie

Milena przyjechała z niezapowiedzianą wizytą do swoich rodziców, w domu jednak nikogo nie zastaje. Niestety nie ma kluczy do domu, więc o pomoc prosi sąsiadów. 

Następnego dnia dziewczyna budzi się w zamkniętym pokoju.

Dom obok – thriller, który wciąga jak bagno

Ta książka wciąga jak bagno i robi sieczkę z mózgu. Po lekturze wciąż jestem pod wrażeniem i myślę, że jeszcze długo będę miała przed oczami obrazy, jakie nakreśliła Autorka. 

Taki właśnie jest Dom obok – thriller psychologiczny Klaudii Muniak.

Już od pierwszych stron czytelnik zostaje wciągnięty w atmosferę pełną niepokoju i strachu. Tu nie ma przydługawego wstępu. Od razu czujemy, że wydarzy się coś złego, nieoczekiwanego. Później, z każdą kolejną stroną, te wrażenia są coraz bardziej intensywne. Będziemy świadkami scen pełnych bezwzględności, bezradności, scen niezwykle brutalnych. Będziemy zaciskać pięści, wstrzymywać oddech, zapominać o mruganiu oczami. 

Dom obok – brutalny thriller psychologiczny

Klaudia Muniak nie patyczkuje się z bohaterami thrillera psychologicznego Dom obok. Ci, którzy szukają Mileny, zostają osamotnieni w swoim strachu. Tu ujęła mnie postać matki dziewczyny oraz to, jak była widziana oczami swojej młodszej córki.

Przede wszystkim zaś Milena. Oj, ona swoje przechodzi. Zamknięta nie wiadomo gdzie, ma kontakt tylko ze swoim oprawcą, próbuje zrozumieć, w co została uwikłana. Klaudia Muniak tak opisała jej emocje, że trudno było nie przeżywać ich razem z bohaterką. 

Dom obok – angażujący thriller psychologiczny

Dom obok to bardzo angażująca lektura. Nie tylko śledzimy los Mileny, ale także próbujemy rozwiązać zagadkę. Końcówka, gdy wydaje się, że w zasadzie wszystko wiedzieliśmy, zderza czytelnika ze ścianą, powodując niemałe zaskoczenie. A to wszystko podane w dobrym, przystępnym stylu, który pozwala w pełni skupić się na lekturze i podążać za dynamiczną akcją.

Dom obok – thriller psychologiczny, o którym trudno zapomnieć

Zakończenie thrillera psychologicznego Dom obok zostawiło mnie bez słowa. Z jednej strony dlatego, że wszystko rozwiązało się dość nagle, a z drugiej zadaję sobie pytanie – czy na pewno jest tak, jak to wygląda? Klaudia Muniak daje nam pole do interpretacji 🙂 

Klaudia Muniak stworzyła mroczny świat pełen niepokoju i strachu – trudno będzie o nim zapomnieć. Polecam!


Wydawca:  Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 26.07.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Grzęzawisko” – Przemysław Żarski. Recenzja polskiego thrillera

“Nie zabiłam” – Klaudia Muniak. Recenzja thrillera

“Źródlisko” – Ewa Przydryga. Recenzja thrillera

Dodaj komentarz