“Jej sprawa” – Anna Kaczanowska. Druga część serii kryminałów z Hanną Osul
Anna Kaczanowska: "Jej sprawa"

“Jej sprawa” – Anna Kaczanowska. Druga część serii kryminałów z Hanną Osul

Jej sprawa to kontynuacja Okaleczonych – debiutu Anny Kaczanowskiej. Choć nie do końca trafił on w mój “kryminalny” gust, to z drugą częścią Autorka wchodzi na całkiem inny poziom!

Trudny powrót do pracy

Po kilku miesiącach prokurator Hanna Osul wraca do pracy. Ma ku temu prywatne powody – istnieje szansa, że dowie się prawdy na temat wypadku, w którym zginął jej mąż i córka. Pierwsza sprawa, która do niej trafia nie jest łatwa – toczy się wokół śmierci jednego z czołowych polityków.

Jej sprawa – druga część serii kryminałów z Hanną Osul

Jej sprawa to kontynuacja serii kryminałów Anny Kaczanowskiej. Warto zaznaczyć, że można tę książkę czytać jako samodzielną historię, jednak dla pełnego jej  zrozumienia warto sięgnąć po pierwszą część. 

Chociaż Okaleczone były kryminałem nieco przewidywalnym, to muszę powiedzieć, że Jej sprawa to już całkiem inny poziom. Anna Kaczanowska w kapitalny sposób połączyła wątki polityczne z ciekawym śledztwem oraz prywatnymi perypetiami głównej bohaterki. Każdy z tych elementów uzupełnia pozostałe tworząc historię, która jest naprawdę zajmująca.

Jej sprawa – kryminał z gatunku political fiction

Jej sprawa to książka, która jest reklamowana jako powieść z gatunku political-fiction. Choć sama bardzo lubię te wątki, to jestem w stanie zrozumieć, że niekoniecznie będą przemawiać do części czytelników. Jednak myślę, że nie ma tu się czego obawiać – Anna Kaczanowska nie zanurza swojej fabuły w świecie wielkiej polityki czy też rozgrywek międzypartyjnych. Wątek polityczny jest tu przedstawiony w sposób bardzo przystępny oraz jako jeden z tych, które sprawiają, że akcja staje się jeszcze bardziej dynamiczna.

Bo trzeba przyznać, że bohaterowie nie kręcą się tu wokół własnego ogona – akcja jest intensywna i sporo w niej zwrotów akcji, które wzbogacają tę historię. Wszystko to jest sensowne i angażujące. Jedynie końcówka zrobiła na mnie wrażenie nieco zagmatwanej, ale wymagała po prostu więcej skupienia i ułożenia sobie pewnych faktów.

Jej sprawa – kryminał w dobrym stylu

Jej sprawa to kryminał, który pozytywnie mnie zaskoczył i z pewnością wyróżnia się na tle wielu innych. Anna Kaczanowska miała świetny pomysł na tę historię, dobrze ją przemyślała i podała w naprawdę dobrym stylu. Ja jestem na tak i z czystym sumieniem polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Mova – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: kryminał

Premiera: 21.02.2024.


Recenzje książek, które mogą Cię zainteresować:

“Okaleczone” Anna Kaczanowska. Debiutancki kryminał – recenzja

“Gniew halnego” – Maria Gąsienica-Zawadzka. Recenzja debiutanckiego thrillera

“Nielat” – Piotr Kościelny. Recenzja kryminału

“Porwani” – Marcel Moss. Czwarta część serii “Echo”

Dodaj komentarz