“Idealne morderstwo” – Charlie Donlea. Wyborny thriller kryminalny
Charlie Donlea: "Idealne morderstwo"

“Idealne morderstwo” – Charlie Donlea. Wyborny thriller kryminalny

Nieodkładalny, wielowątkowy i rewelacyjnie skonstruowany thriller kryminalny – Charlie Donlea nie wypuści swojego czytelnika, dopóki ten nie pozna rozwiązania zagadki. Przeczytajcie o książce Idealne morderstwo.

Zamach, który wszystko zatrzymał

W 2001 roku zamordowano słynnego pisarza. Podejrzaną jest Victoria Ford – jego kochanka – a dowody nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Kobieta ginie jednak w zamachu na WTC, więc sprawa została odłożona.

Po 20 latach śledztwo wraca. Zajmuje się nią wschodząca gwiazda telewizji z Los Angeles – Avery, która ma zamiar opowiedzieć o Victorii w swoim programie. Przy okazji wizyty w Nowym Jorku ma do załatwienia sprawy związane z jej przeszłością.

Idealne morderstwo – gotowi, do startu…

Idealne morderstwo to thriller kryminalny, który od początku do końca nie pozwolił mi na oderwanie się od lektury. Charlie Donlea skonstruował wyśmienitą intrygę, w którą bez reszty mnie wciągnął.

Trzeba przyznać, że początek rozkręcał się dość długo, ale zdaje się, że nie bez powodu. Autor daje czytelnikowi przestrzeń do tego, by miał szansę dobrze poznać bohaterów – wydarzenia z przeszłości mają niebagatelne znaczenie dla fabuły. Dzięki temu każdy aspekt staje się dla istotny, żaden nie jest zepchnięty na dalszy plan, a odbiorca nie będzie miał problemu, żeby odnaleźć się w tej wielowątkowości. 

Idealne morderstwo – …START! 

Idealne morderstwo od początku trzyma czytelnika w ryzach. Interesujący początek przeradza się w akcję o kapitalnej dynamice i z wieloma zwrotami akcji. Autor nie zarzuca nimi czytelnika na siłę, ale sprawia, że nie można być niczego pewnym.

Świetnie łączy przeszłość z teraźniejszością, a przejścia są płynne po to, żeby ostatecznie wszystkie wątki znalazły swoje miejsce w tej historii. Do ostatnich stron Charlie Donlea gwarantuje czytelnikom mnóstwo emocji. Końcówka ma już takie tempo, że jeszcze chwilę po zakończeniu lektury byłam zdziwiona, że to już koniec i wszystko jest jasne. 

A samo zakończenie… no cóż 😉 Nie spodziewałam się takiego rozwiązania i to na plus, bo jako czytelnik jestem usatysfakcjonowana. Jednak osobiście czuję się rozczarowana bohaterką, która dała mi odpowiedź na najważniejsze pytanie tej historii.

Idealne morderstwo – perfekcyjnie skonstruowany thriller kryminalny

Idealne morderstwo to książka, która w zasadzie czyta się sama. Historia jest perfekcyjnie skonstruowana pod każdym względem, a każdy najmniejszy element fantastycznie trafia na właściwe miejsce. Polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 13.07.2022.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze książki – czerwiec 2022. Moje Top 3

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #66

“Rodzina z naprzeciwka” – Nicole Trope. Emocje, napięcie i szokujące zakończenie

“Tajemnice Fleat House” – Lucinda Riley. Kryminalna odsłona Autorki powieści obyczajowych

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Grazyna st.

    Bardzo ciekawa recenzja i trochę mnie zachęca.

    1. mrs-book

      To miło czytać, tym bardziej, że gustujesz w innych gatunkach 🙂

Dodaj komentarz