“Dziewczyny, które zaginęły” – Claire Douglas. Recenzja fenomenalnego thrillera
Claire Douglas: "Dziewczyny, które zaginęły"

“Dziewczyny, które zaginęły” – Claire Douglas. Recenzja fenomenalnego thrillera

Dziewczyny, które zaginęły Claire Douglas to thriller z gatunku nieodkładalnych. Niewyjaśnione zaginięcia i tajemnice małego miasteczka tworzą zaskakującą i wciągającą historię.

Tajemnicze zaginięcie

W 1998 roku cztery dziewczyny podczas powrotu z imprezy uległy wypadkowi samochodowemu. Odnaleziono tylko jedną z nich – Olivię. O trzech pozostałych ślad zaginął.

Dwadzieścia lat później sprawą zajmuje się dziennikarka Jenna Halliday. Miejscowi nie są zadowoleni z jej wizyty.

Dziewczyny, które zaginęły – nieodkładalny thriller Claire Douglas

Mieliście już do czynienia z thrillerami, podczas których co rusz byliście zaskakiwani? Nie chodzi mi o plot twist, który ma tylko wzmocnić intrygę, ale taką fabułę, która zadziwia bez przerwy.

Dziewczyny, które zaginęły Claire Douglas to taki właśnie thriller. Powiedzieć, że się nie nudziłam, to jak nic nie powiedzieć. 

Od pierwszych stron ta historia mnie pochłonęła: niewyjaśnione zaginięcie trzech młodych kobiet to tylko wstęp do tego, co działo się w tej książce później. Autorka idealnie skonstruowała każdy element fabuły, dzięki czemu porywające są treść, klimat książki i rewelacyjny pomysł na rozwiązanie intrygi.

Dziewczyny, które zaginęły – thriller z motywem małego miasteczka

Umiejscowienie akcji w małym miasteczku i niewielkiej społeczności to clou historii z thrillera Dziewczyny, które zaginęły. Ktoś bardzo nie chce, żeby zagadka została rozwiązana, klimat nieustannie gęstnieje, a niewyjaśnione omamy słuchowe i wzrokowe stają się coraz bardziej prawdopodobne. 

Claire Douglas nie przerysowuje żadnego ze swoich bohaterów, ukazuje ich jako realne postaci, a jednak wielu z nich budzi niepokój i trudno im zaufać. Dodatkowym smaczkiem jest wpleciona osobna historia o bohaterach niezwiązanych ze sprawą. Gdy okaże się, jakie ma ona znaczenie, myślę, że niejeden z czytelników będzie zaskoczony.

Wszystko to zostało podane w sposób bardzo przystępny. Dzięki temu mamy szansę zwrócić uwagę na każdy szczegół, skupiamy się na napięciu, jakie buduje Claire Douglas i bez problemu podążamy za dość rozbudowaną fabułą. 

Dziewczyny, które zaginęły – kapitalny thriller Claire Douglas

Dziewczyny, które zaginęły to jeden z, najbardziej wciągających i zaskakujących thrillerów, jakie czytałam w ostatnim czasie. Dopracowany w najmniejszym szczególe, skrupulatnie przemyślany i świetnie napisany – bez dwóch zdań ląduje na półce z książkami, które polecam, jak nie wiem co!


Wydawca: Wydawnictwo Filia/ Filia Mroczna Strona – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 16.08.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Błyski w mroku” – Stacy Willingham. Recenzja thrillera psychologicznego

“Mój były” – S.E. Lynes. Recenzja thrillera psychologicznego

“Nie to miejsce, nie ten czas” – Gillian McAllister. Thriller, który rozwala system

“Pozostała rodzina” – Lisa Jewell. Kontynuacja “Idealnej rodziny”

Dodaj komentarz