“Błyski w mroku” – Stacy Willingham. Recenzja thrillera psychologicznego
Stacy Willingham: "Błyski w mroku"

“Błyski w mroku” – Stacy Willingham. Recenzja thrillera psychologicznego

Błyski w mroku to debiut Stacy Willingham. Przemyślany, dobrze skonstruowany, z zaskakującym zakończeniem. To thriller psychologiczny, który zachwyci niejednego fana gatunku.

Gdy przeszłość powraca

Gdy Chloe Davis miała 12 lat podczas wakacji zaginęło kilka nastolatek. Pod koniec lata aresztowano ojca dziewczynki, który przyznał się do zabójst, jednak ciał nigdy nie odnaleziono.

Po 20 latach Chloe pracuje jako psychoterapeutka. Jeden telefon od dziennikarza, który chce wrócić do sprawy, powoduje, że demony przeszłości wracają. Tym bardziej, że znowu zaginęła nastolatka.

Błyski w mroku – przemyślany thriller psychologiczny

Błyski w mroku zaoferowały mi wszystko to, czego oczekuję od thrillera psychologicznego: genialnie skonstruowaną bohaterkę, duszny klimat, przemyślaną intrygę i rewelacyjny plot twist na zakończenie.

Akcja thrillera psychologicznego Błyski w mroku nie pędzi. Stacy Willingham przede wszystkim zaprasza czytelników do umysłu Chloe. Będziemy świadkami tego, jak kobieta przeżywa kolejne wydarzenia, razem z nią odczujemy jej strach, zagubienie. I razem z nią będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie, kto zabija tym razem? Czy to rzeczywiście naśladowca, czy jednak obsesja Chloe?

Błyski w mroku – thriller psychologiczny z wyjątkową atmosferą

Autorka świetnie połączyła dwie natury swojej bohaterki, które naturalnie się w niej połączyły. W tej dojrzałej, ustatkowanej kobiecie, psychoterapeutce, która pomaga nastolatkom, bez trudu znajdziemy przerażoną dziewczynkę, która wciąż na nowo przeżywa wydarzenia sprzed 20 lat. 

Dzięki tak przemyślanej fabule Stacy Willigham stworzyła w swojej książce kapitalny klimat, który szybko przepełni odbiorcę. Duszna atmosfera i poczucie zagrożenia utrzymują w napięciu przez cały czas, a niejasne motywacje części z bohaterów dodają lekturze smaku.

Błyski w mroku – thriller psychologiczny z genialnym plot twistem

Wydawało mi się, że rozwiązanie intrygi w thrillerze psychologicznym Błyski w mroku to bułka z masłem. Nawet mnie to momentami złościło. Ale Stacy Willingham nie zawiodła! Finał tej historii był niemałym zaskoczeniem i całkowicie zmienił perspektywę patrzenia na bohaterów.

Błyski w mroku to kapitalny debiut. Stacy Willingham zachwyci wielbicieli thrillerów psychologicznych – szczerze polecam!


Wydawca: Wydawnictwo Agora

Kategoria: thriller psychologiczny

Premiera: 12.07.2023.

Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Zaginione z Willowbrook” – Ellen Marie Wiseman. Najlepsza książka w 2023 roku (jak dotąd)

“Nie to miejsce, nie ten czas” – Gillian McAllister. Thriller, który rozwala system

“Rzeczy, które robimy w ciemności” – Jennifer Hillier. Recenzja thrillera psychologicznego

“Konsultantka” – Ruth Heald. Recenzja thrillera psychologicznego

Dodaj komentarz