“Nie to miejsce, nie ten czas” – Gillian McAllister. Thriller, który rozwala system
Gillian McAllister: "Nie to miejsce, nie ten czas"

“Nie to miejsce, nie ten czas” – Gillian McAllister. Thriller, który rozwala system

Nie to miejsce, nie ten czas Gillian McAllister to thriller o mistrzowskiej konstrukcji i napisany tak, że kartki przewracają się same. Czegoś takiego jeszcze nie czytaliście!

Podróż w czasie

W październikową noc Jen czeka na powrót swojego osiemnastolerniego syna. W końcu dostrzega go za oknem, a po chwili chłopak zabija człowieka. Policja, pogotowie, dramat, jaki przeżywają Jen z mężem. Jednak w końcu kobiecie udaje się zasnąć.

Następnego ranka budzi się… wczoraj. Kolejnego znowu dzień wcześniej. Jen dostrzega, że ma szansę odkryć, co skłoniło jej syna do zabójstwa. 

Nie to miejsce, nie ten czas – takiego thrillera nie czytaliście

Zaskakujący w pełnym znaczeniu tego słowa. Inteligentny, przemyślany i wymuszający na czytelniku refleksję. Nie to miejsce, nie ten czas to thriller, który pokazał, że Gillian McAllister to Autorka dojrzała, odważna i nieszablonowa. Przeczytałam już sporo – mnóstwo dobrych i kilka gorszych – thrillerów, ale żaden nie sponiewierał mnie tak jak ten. Oczywiście w najlepszym możliwym znaczeniu tego słowa 🙂 Bo takiej książki jak ta z pewnością jeszcze nie czytaliście.

Nie to miejsce, nie ten czas – emocjonujący thriller pełen zaskoczeń

Nie to miejsce, nie ten czas to thriller pełen zaskoczeń. Czytałam go w pełni zaangażowana, a skończyłam z poczuciem kaca książkowego. Żadne słowo nie było tu zmarnowane, żaden wątek przegadany. Żal mi było każdej przewracanej strony, a jednocześnie chciałam poznać zakończenie i zobaczyć, do czego podróż bohaterki doprowadzi.

Gillian McAllister zamyka Jen w pętli czasu – tu czas cofa się z zawrotną prędkością. Bohaterka przeżywa najważniejsze dni jeszcze raz, patrzy na nie z nowej perspektywy i tym samym nie miałam wyjścia: próbowałam postawić się w podobnej sytuacji. To skłoniło do refleksji nad uciekającym czasem i zmianami, jakie zachodzą w nas, ale i na świecie. Na pierwszy plan wysuwa się jednak uważność na drobne, pozornie nieistotne momenty, które mogą wyznaczyć tor ważnych wydarzeń.

Nie to miejsce, nie ten czas – mistrzowski thriller

Nie to miejsce, nie ten czas to thriller z mistrzowsko skonstruowaną intrygą, która co rusz budzi zaskoczenie. Ale nie tylko. To również pełna emocji historia o rodzicielskiej miłości, miłości małżeńskiej, historia o upływającym czasie i zmianach, których nie dostrzegamy. 

Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Trafia na półkę “Polecam, jak nie wiem co!” i do tegorocznych topek.


Wydawca: Wydawnictwo Znak/ Znak Crime – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 26.06.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Miejsca cieniste” – Jacek Kalinowski. Udany debiut?

“Zaginione z Willowbrook” – Ellen Marie Wiseman. Najlepsza książka w 2023 roku (jak dotąd)

Bartosz Szczygielski: “Nie chcesz wiedzieć”. Polski thriller dla wymagających

Najlepsze książki w Polsce i USA: Książkowa lista przebojów #76

Dodaj komentarz