“Pozostała rodzina” – Lisa Jewell. Kontynuacja “Idealnej rodziny”
Lisa Jewell: "Pozostała rodzina"

“Pozostała rodzina” – Lisa Jewell. Kontynuacja “Idealnej rodziny”

Znacie thrillery Lisy Jewell? Uwielbiam jej klimatyczne historie, które wciągają jak bagno. Pozostała rodzina to wyjątkowy thriller – Autorka po raz kolejny prowadzi nas w stronę obłędu, jakiego mogliśmy doświadczyć czytając Idealną rodzinę.

Tajemnicze znalezisko i powrót po latach

Na brzeg Tamizy zostaje wyrzucony worek z ludzkimi szczątkami. Inspektor Samuel Owusu odkrywa, że sprawa może być powiązana z tajemniczym samobójstwem sprzed lat.

Do Londynu po latach wraca Lucy Lamb. Jej brat niespodziewanie wyrusza na poszukiwanie mężczyzny, którego wspomnienie od lat oboje prześladuje.

Pozostała rodzina – kontynuacja Idealnej rodziny

Po thrillery Lisy Jewell sięgam mając pewność, że trafię na historie najlepsze klasy, które wciągają jak bagno. A zaczęło się od Idealnej rodziny – podczas lektury tej książki przepadłam i na długo została w mojej pamięci.

Pozostała rodzina to kontynuacja właśnie Idealnej rodziny. Podobno można czytać tę książkę bez znajomości pierwszej części. 

Bardzo lubię, kiedy thriller nie tylko wciąga w ciekawą intrygę, ale także budzi silne emocje, od których trudno się uwolnić. Pozostała rodzina to historia dramatyczna, ale zdaje się, że tylko wtedy, gdy znamy już historię dwóch rodzin i dzieci, które skrzywdzono. Teraz widzimy je już jako dorosłych. Mamy szansę myślami wrócić do obłędu, jakiego doświadczyli i zobaczyć ile z tych skrzywdzonych dzieci zostało w bohaterach oraz jak i czy poradzili sobie z traumą.

Aby więc czerpać z tej historii jak najwięcej, warto wiedzieć, co wydarzyło się wcześniej i co doprowadziło bohaterów do miejsca, w którym się znaleźli.

Pozostała rodzina – emocjonujący thriller

W thrillerze Pozostała rodzina Lisy Jewell czytelnik spotka się z trzema wątkami, których pozornie nic nie łączy. Rodzinne tajemnice, specyficzny klimat, poczucie niepewności i osaczenia – Lisa Jewell dobrze wie, na czym skutecznie zatrzyma uwagę czytelnika. Każda z tych historii jest angażująca i ciekawi od samego początku. 

Czy w którymś momencie wszystkie wątki się połączą? I w jaki sposób? Bo chociaż każdy z nich jest ciekawy, to nie opuszczało mnie poczucie, że do czegoś to musi zmierzać. Trudno jednak było odgadnąć, do czego, a Autorka w żadnym momencie nie dała tego poznać.

Pozostała rodzina – wciągający thriller z nieoczywistym zakończeniem

Oczywiście, nie zawiodłam się. Pozostała rodzina to kapitalne uzupełnienie Idealnej rodziny. Czy historia się zamknęła? Trudno powiedzieć – zakończenie pozwala na różne interpretacje. No i kto wie, czy jeszcze zaskoczy Lisa Jewell.


Wydawca:  Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 16.07.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

Lisa Jewell: “Idealna rodzina”. Od perswazji do manipulacji

“Mój były” – S.E. Lynes. Recenzja thrillera psychologicznego

“Zaginione z Willowbrook” – Ellen Marie Wiseman. Najlepsza książka w 2023 roku (jak dotąd)

“Ta dziewczyna” – Ruth Ware. Thriller z motywem dark academia

Dodaj komentarz