“Żar” – Weronika Mathia. Recenzja debiutanckiego thrillera
Weronika Mathia: "Żar"

“Żar” – Weronika Mathia. Recenzja debiutanckiego thrillera

Żar to debiutancka powieść Weroniki Mathii. To thriller, który przyciąga już od pierwszego spojrzenia, ale przede wszystkim to historia pełna emocji, w której przeszłość ma dużo do powiedzenia. 

Kiedyś i teraz

Kilkunastoletnia Lena wyznaje Rafałowi miłość. Jednak tego samego dnia chłopak odbiera sobie życie. Dwie dekady później syn Leny znika, a jego dziewczyna Kasia zostaje znaleziona martwa. Czy te tragiczne wydarzenia są ze sobą powiązane? W sprawę angażuje się Jakub Zommer – wujek Kasi.

Żar – emocjonujący thriller

Przemyślany, emocjonalny, pełen mroku. Nie spodziewałam się, że debiut Weroniki Mathii okaże się tak dobrym thrillerem. Sięgając po Żar możecie się spodziewać powieści na naprawdę wysokim poziomie.

Żar Weroniki Mathii to nie tylko thriller, ale przede wszystkim opowieść o ludzkich emocjach, które wnikają w czytelnika, budząc w nim lęk, napięcie i zaskoczenie. Autorka z niezwykłą precyzją kreuje klimat opowieści, w którym żar lata staje się metaforą przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. Napięcie sukcesywnie narasta, prowadząc do zaskakującej kulminacji.

Żar – thriller skonstruowany z rozmysłem

Żar to historia skonstruowana z dużym rozmysłem. Weronika Mathia zręcznie operuje dwiema płaszczyznami czasowymi, umiejętnie splatając wydarzenia z przeszłości z teraźniejszością. Z niezwykłym wyczuciem łączy różne, pozornie odległe wątki, tworząc w ten sposób spójną całość. Ponadto Autorka ma wyjątkową umiejętność przedstawienia postaci, ich emocji i motywacji, a każda z nich – niezależnie od swojej roli – jest niezbędna dla tej powieści.

Choć książka skupia się na wielu aspektach ludzkiego życia, to zakończenie jest prawdziwą wisienką na torcie. Weronika Mathia zaskakuje czytelnika kapitalnym i, jak się okazuje, jedynym możliwym rozwiązaniem intrygi, której nie można było przewidzieć. Ostatnie strony tej powieści przeczytałam z zapartym tchem, a emocje, które towarzyszyły mi podczas lektury, były naprawdę spore.

Żar – nieoczywisty thriller

Żar to thriller, który przenosi nas w głąb ludzkich emocji i relacji, ukazując skomplikowane więzi i tajemnice skrywane przez bohaterów. Ta historia to dowód na to, że Weronika Mathia jest Autorką, od której możemy oczekiwać kolejnych literackich perełek. Czekam niecierpliwie!Wydawca: Czwarta Strona/ Czwarta Strona Kryminału – dziękuję za egzemplarz do recenzji

Kategoria: thriller

Premiera: 6.09.2023.


Recenzje thrillerów, które mogą Cię zainteresować:

“Pomoc domowa” – Freida McFadden. Recenzja thrillera psychologicznego

“Baltica” – Piotr Borlik. Prequel serii z Agatą Stec i Arturem Kamińskim

“Lalkarz” – Paulina Cedlerska. Recenzja thrillera psychologicznego

“Miejsca cieniste” – Jacek Kalinowski. Udany debiut?

Dodaj komentarz